Założenie szkolnego koła Caritas 14.02.2017

W miniony wtorek 14.02.2017 r. w Zespole Szkół w Oleszycach miała miejsce donośna uroczystość założenia „Szkolnego Koła Caritas”. W minionych latach uczniowie szkoły nie raz mieli okazję pomagać innym w potrzebie poprzez różnego rodzaju zbiórki, lecz dopiero od tej pory ta pomoc przybierze konkretną formę prawną, poprzez włączenie jej do Caritas Diecezji zamojsko – lubaczowskiej.

Na uroczystość założenia tego Koła przybyła pani Aneta Tryniecka, która jest koordynatorem Szkolnych Kół w rejonie lubaczowskim. Swoją radość z powstania nowego koła wyrażali pani dyrektor Monika Błaż, a także ks. Dziekan Józef Dudek. Przypomniał on o zmarłej ostatnio tragicznie Helence. Młodej, pięknej i utalentowanej dziewczynie, która wyjechała na misje w Boliwii, aby tam pomagać, aby czynić miłość, poprzez konkretne gesty i działanie. Ks. Dziekan zachęcał młodzież szkolną, aby ciągle w ich życiu obecna była miłość do drugiego człowieka przez konkretne, widoczne i pomocne formy wsparcia.

Przeczytaj także...