U Pani Odwachowskiej

Rok 2017 jest czasem w którym nasza diecezja obchodzi 25 rocznicę istnienia. Powołana została w 25.03.1992 r. przez papieża Jana Pawła II. Z tej racji obchodzone są różnego rodzaju uroczystości dziękczynne, min. obchody pierwszych sobót miesiąca w katedrze zamojskiej. 4.03.2017 r. lud wierny dekanatu cieszanowskiego i grabowieckiego zgromadził się w Matce naszych kościołów, aby uwielbić Pana Boga przez Maryję. W sposób szczególny czczoną w łaskami słynącym obrazie Matki Bożej Opieki zwanej Odwachowską.

W spotkaniu z naszego dekanatu wzięło udział około 100 osób. We Mszy św. o godz. 18.00 dziękowaliśmy Bogu za łaskę wzrastania w wierze w naszym partykularnym Kościele. Po mszy św. udaliśmy się w procesji różańcowej dookoła kościoła, by po niej uczestniczyć w adoracji Najświętszego Sakramentu. Całość naszego spotkania zakończyliśmy apelem jasnogórskim.

Wszystkim uczestnikom składamy serdeczne Bóg zapłać.

Przeczytaj także...