Pielgrzymka biarzmowanych-2017

W sobotę 27 maja 2017r uczniowie klas III wraz z siostrą Stanisławą Mączką wzięli udział w X Diecezjalnej Pielgrzymce Bierzmowanych do Sanktuarium Matki Bożej Szkaplerznej w Tomaszowie Lubelskim. Uroczystą Mszę świętą, którą odprawił ks. biskup Mariusz Leszczyński, poprzedził program ewangelizacyjny skierowany do młodzieży „Wyrwani z niewoli”. Nawiązywał on do aktualnego roku liturgicznego i duszpasterskiego „Idźcie i głoście”. Zachęcał młodych, aby poczuli się misjonarzami i świadczyli o Jezusie. W rytmach hip-hopowych młodzież aktywnie i z wielkim entuzjazmem modliła się, a następnie wysłuchała świadectwa osoby, która dzięki modlitwie wyszła z nałogów. Również biskup Mariusz w swojej homilii przypomniał, że każdy bierzmowany jest powołany do zaangażowania się na rzecz głoszenia światu Ewangelii, a jego entuzjazm i aktywne działanie są bardzo potrzebne Kościołowi. Istotną rolę odgrywa modlitwa, która pomaga szukać dobra, wartości duchowych, innych ludzi. Ks Biskup zaskoczył wielu młodych radosnym graniem na organach i przy akompaniamencie zaspiewalismy pieśń szukajcie wpierw Królestwa Bożego, młodzież nagrodziła wykonawcę wielkimi brawami.Umocnieni świadectwem wiary wrócili do Oleszyc.

s. Stanisława

Przeczytaj także...