V Niedziela Wielkiego Postu-ogłoszenia (29.03.2020)

1.Piąta Niedziela W. Postu – rozpoczyna się okres o charakterze pasyjnym, od dzisiaj zostają zasłonięte krzyże, aż do Liturgii Wielkiego Piątku. 

2. Ze względu na pandemię koronawirusa przypominamy o kategorycznym zakazie uczestniczenia w nabożeństwach powyżej 5 wiernych. Stąd też zmieni się organizacja nabożeństw w naszej parafii: nie będzie I piątkowych ani przedświątecznych odwiedzin chorych w domach, nie będzie też I piątku na filiach – (zamówione intencje będą odprawione w kościele parafialnym). 

3. Od jutra Msze św. wieczorne będą o godz. 18,00 czasu letniego, w niedzielę bez zmian. 

4. Od przyszłej niedzieli aż do odwołania zakazów sanitarnych nie będzie Mszy św. na wyjazdach – intencje będą odprawione w kościele parafialnym na Mszach o 7,00 – 9,00 –  11,00. 

5. Spowiedź w Kościele Parafialnym:

Aby się wyspowiadać do Kościoła przychodzimy pojedynczo a maksymalnie w 2 osoby 

(wewnątrz może przebywać jedynie spowiadający się i jedna osoba oczekująca!!!)

Spowiadamy:

•          Codziennie 15 min. przed każdą Mszą Św.

A także od poniedziałku do soboty (oprócz piątków) 

•          od 9.00 do 10.00 

•          i od 15.00 do 16.00

Każdego dnia o godz. 15.00 Wystawienie Najświętszego Sakramentu 

i Koronka do Bożego Miłosierdzia (pozostając w domu modlimy się wraz z Kapłanami w Kościele).

W piątki spowiedź podczas Drogi Krzyżowej 

•          godz. 9.00 (z nieprzekraczalnym limitem 5 obecnych osób!).

W piątki odprawiać będziemy tylko jedną Drogę Krzyżową o godz. 9.00. Pobożni wierni odprawiają Drogę Krzyżową w domach wraz z rodziną. Gorzkie Żale – w niedzielę o 16.30 (zachęcamy do słuchania nabożeństwa na falach Polskiego Radia i TV.

6. W tym trudnym dla nas wszystkich czasie zawierzamy całą naszą Parafię Bożej Opatrzności i M.B Siewnej – naszej Patronce. Wszystkich wierzących parafian prosimy o modlitwę w intencji oddalenia epidemii, za wszystkich walczących z wirusem (lekarzy, pielęgniarki, służby i wolontariuszy), oraz za Kapłanów – o łaskę wytrwania na posterunku modlitwy.

Przeczytaj także...