Ogłoszenia parafialne Uroczystość Wszystkich Świętych

INF.  DUSZP.  –  UROCZYSTOŚĆ   WSZYSTKICH  ŚWIĘTYCH

  1. 2020

1.Dzisiaj Uroczystość Wszystkich Świętych, czyli tych, którzy cieszą się oglądaniem Boga w Jego Królestwie. Wg. Kongregacji – Odpust Zupełny możemy uzyskać dla dusz w czyśćcu cierpiących przez cały miesiąc listopad dzieląc na 8 dni –  pod zwykłymi warunkami: Komunia św., nawiedzenie cmentarza i modlitwa w intencji Papieża.  Porządek Mszy św. jak w każdą Niedzielę. W k-łach filialnych porządek tradycyjny.  Groby najbliższych będziemy mogli odwiedzać od 3 listopada.

2.Jutro Wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych – Dzień Zaduszny. Msze św.            w k-le par. rano o 7,00; suma o 11,00 i wieczorna o 17,00 z modlitwą wypominkową.       Będzie też Msza św. w Borchowie o godz. 16,00 z modlitwą wspominkową.

3.W tym tygodniu pierwszy Czwartek, Piątek i Pierwsza Sobota. Adoracja w I Czwartek tradycyjnie po Mszy św. wieczornej do Apelu.  W I Piątek ze względu na czerwoną strefę  nie będzie odwiedzin chorych po domach, z wyjątkiem tych chorych do których będzie wezwany kapłan.  Spowiedź pierwszopiątkowa tradycyjnie w k-le par. Na wyjazdach:     o 14,45 : Fut. I; Zab.; Borchów i Sucha Wola; o 15,15 Fut. II i Zalesie – spow. i Msza św.

  1. Wczoraj zakończyliśmy Święty Różaniec w naszych kościołach – od dzisiaj prosimy w trosce o przebudzenie moralne naszego Narodu, o ustanie pandemii o odmawianie w rodzinach naszych razem z dziećmi – cząstki Różańca św. lub chociaż jednej tajemnicy w łączności z akcją Różaniec do granic nieba. Modlitwa różańcowa w Rodzinach ma ogromną moc przebłagania Boga.
  2. Serdecznie dziękujemy za ofiary indywidualne i ofiary na tacę, dzięki którym mogliśmy uregulować zobowiązania za światło, gaz, podatki oraz zakupiliśmy figurę św. Michała Archanioła a także nowy metalowy katafalk. Indywidualne ofiary złożyli: Róża św. Anny 100; Dar Ołtarza Rodz. dzieci roczn. 850; anonimowa z Kasztanów 100; anonimowa z Zagród 200; z 3 Maja 100; z Kolejowej 300; z Futor 100; z Zamkowej 200; z Zalesia 100 i z Futor 100.

6.W naszej „Niedzieli” przeczytać warto: Każde życie jest ważne; Nasza odpowiedź na nienawiść; Co naprawdę powiedział papież Franciszek; Po co dyspensa?; O sensie modlitwy za zmarłych; Pogrzeb z COVID-em w tle; Błogosławieni w dobie pandemii;  Kochali Kościół – m. in. Kard. Jaworski; Prymasowski pierścień w Fatimie; Co wiemy o czyśćcu?; Koalicja w obronie rodziny; Wyrok za życiem; o spektaklu Arki Lwowskiej i poświęceniu Ronda im. Św. Józefa Bilczewskiego; Nie damy się terroryzować, założyciel Rycerzy Kolumba i wiele innych ciekawych informacji.                                                       

  1. W tym tygodniu pożegnaliśmy śp. Alfredę Wit zd. Tymcio z Kustronia i Antoniego Zborowskiego z Kolejowej – ojca Ks. Wiesława oraz dzisiaj pogrzeb śp. Danieli Rebizant – mamy Ks. Grzegorza Rebizanta – polecajmy ich dusze Bożemu Miłosierdziu – Dobry Jezu a nasz Panie daj im wieczne spoczywanie…

Przeczytaj także...