Ogłoszenia parafialne 25.07.2021

INF.   DUSZP.  –  17  NIEDZIELA  ZWYKŁA  –  25. 07. 2021

1.Dzisiaj czcimy św. Krzysztofa – Patrona kierowców. Po każdej Mszy św. poświęcenie pojazdów, wręczenie pamiątek, złożenie ofiary na MIVA Polska – pomoc dla polskich misjonarzy na zakup środków transportu.  Również dzisiaj imieniny Ks. Krzysztofa, jemu i wszystkim solenizantom Krzysztofom zapewniamy pamięć w modlitwie.

1. Jutro wspomnienie św. Joachima i Anny, Rodziców NMP. O wszystkich Annach będziemy pamiętać w naszych modlitwach.
  2. Za tydzień pierwsza Niedziela miesiąca sierpnia – adoracyjna. Sierpień to czas narodowych zwycięstw pod sztandarem Maryi, a także czas szczególnej modlitwy o trzeźwość Narodu Polskiego. Przez abstynencję wielu do trzeźwości wszystkich.

Również za tydzień przechodzący na emeryturę – ks. prob. Józef  Dudek pragnie złożyć podziękowanie za trzynastoletnią pracę duszpasterską wszystkim parafianom oraz złożyć sprawozdanie duszpastersko-ekonomiczne. Ks. Proboszcz prosi Radę Duszpastersko-Ekonomiczną naszej parafii na spotkanie w niedzielę 8 sierpnia po Mszy św. wieczornej ok. godz. 18,00 – aby przyjąć Księgę Kasową i Kwitów oraz złożyć podpisy w Księdze Kasowej jako wyraz zaufania i uwierzytelnienia danych.

1. Również 8 sierpnia w Niedzielę na sumie będzie podziękowanie i pożegnanie Ks. Krzysztofa, który odchodzi do pracy w Parafii Księżpol.
  2. Jest zamówiony i zatwierdzony projekt Relikwiarza na Korporał z Kroplą Najświętszej Krwi Żywego i Prawdziwego Jezusa oraz zostanie odsłonięta w Niedzielę 8 sierpnia na sumie   pamiątkowa Tablica, wykonana przez Tomasza Komendę                    i poświęcona przez proboszcza Józefa w asyście Ks. Marka Małysa i Krzysztofa Giery.
  3. Serdeczne Bóg zapłać za ofiarę na Relikwiarz i monitoring od Marii i Stanisława z Os. Św. Jana – 300 zł.
  4. W naszej „Niedzieli” warto przeczytać: Śladami świętej z Magdali; Przystanek Jezus – wart zatrzymania; Gdy człowiek udaje Boga; Twarz poety i mistyka – C.K. Norwid; Jak Putin testuje Zachód; O pszczelich wspaniałościach, miodowe kuracje oraz inne.