Ogłoszenia duszpasterskie 25.10.2020r.

1.Bogu w Trójcy Jedynemu, Maryi, naszej oleszyckiej Pani dziękujemy przez przyczynę Św. Michała Archanioła za Jego nawiedzenie naszej parafii w Figurze z Góry Gargano we Włoszech. Dziękujemy za wszystkie łaski, które spłynęły szczególnie w tych trzech dniach Peregrynacji.  Dziękujemy Ks. Michalicie Krzysztofowi Poświacie, panu Sławomirowi Stępieniowi z Radomia, który peregrynuje ze Św. Figurą i do nas ją przywiózł, naszym druhom strażakom, siostrom zakonnym, czcigodnym księżom współpracownikom, panu organiście Stanisławowi, Liturgicznej Służbie Ołtarza, wszystkim grupom duszpasterskim. Umacniajmy naszą wiarę wyznając „Któż jak Bóg”.

  1. Zbliża się miesiąc listopad, czas szczególnej modlitwy i pamięci o naszych zmarłych. Prosimy o porządkowanie cmentarzy i grobów. Są jeszcze na stolikach kartki wspominkowe, te zaś, które wypełniliście można od dziś do przyszłej niedzieli składać do koszyczków przed Mszą św., tak abyśmy od Dnia Zadusznego 2 listopada rozpoczęli modlitwy.
  2. W tym tygodniu czcimy: dzisiaj rocznicę poświęcenia własnego kościoła, we środę św. AP. Szymona i Judy Tadeusza – wszystkim solenizantom i jubilatom składamy najgorętsze życzenia z pamięcią w modlitwach. Dzisiaj w nocy zmieniono czas o godzinę do tyły z 3-ciej na 2-gą. W naszym porządku Mszy św. bez zmian, bo przeszliśmy od 1 października na czas zimowy.
  3. Za tydzień Niedziela Wszystkich Świętych – porządek Mszy św. jak w każdą niedzielę, na wyjazdach tak samo. Na apel Ks. Bpów nie będzie Mszy św. na cmentarzu. Aby otrzymać Odpust Zupełny dla naszych zmarłych – przychodzimy na Mszę św. do kościoła i po niej indywidualnie idziemy na groby – na modlitwę i zapalenie zniczy.  Od  godziny 14,00 do 15,00 będzie można poświęcić nowe nagrobki na cmentarzu, przywołując obecnego tam księdza.
  4. W Poniedziałek 2 listopada – Dzień Zaduszny – Msza św. w tym dniu z wypominkami będzie o 7,00; suma o 11,00 i wieczorna o 17,00. Odpust Zupełny zyskać możemy do 8 listopada pod zwykłymi warunkami – Przyjęcie Komunii św. nawiedzenie cmentarza i modlitwa w intencjach Ojca św.
  5. W sobotę zakończenie nabożeństw różańcowych, dzieci otrzymają pamiątki.
  6. W naszej „Niedzieli” przeczytać warto: Do Kogo po zdrowie? – między heroizmem a małością; Opieka duchowa w czasach zarazy; Pokora cnota konieczna – między ślubem a pogrzebem; Nie taki kościół groźny; Dzieci przeżywają aborcję; XX Dzień Papieski w Lubaczowie ze zdjęciem Zespołu „Cztery Pory Roku”; Wybierajmy Chrystusa a nie antychrysta; Wojska Obrony Terytorialnej – zawsze gotowi i zawsze bliskoi inne.
  7. W miniony poniedziałek pożegnaliśmy śp. Franciszkę Jaremko zd. Czyż z ul. Wiejskiej –  polecajmy jej duszę Bożemu Miłosierdziu – Dobry Jezu a nasz Panie …

Przeczytaj także...