Informacje parafialne V Ndz Wielkiego Postu 21.03.2021

1.Dzisiaj puszka na Kat. Radio Zamość. Od dzisiejszej niedzieli akcentuje się charakter pasyjny Wielkiego Postu. Tradycyjnie zostają zasłonięte krzyże.

1. Ks. proboszcz serdecznie dziękuje za ofiary na Misję św. złożone Siostrze Izajaszy, za tacę inwestycyjną, która wyniosła 3. 085 zł. Również podziękowanie za ofiary rodzinne: Teresa i Tadeusz Czajkowscy 500; Janina i Zbigniew Tomczak 200; Jolanta i Andrzej z Futor 100. Ponad to ks. proboszcz dziękuje za modlitwy i życzenia z racji jego imienin.
  2. W czwartek 25 marca uroczystość Zwiastowania Pańskiego. Dzień Świętości Życia i Dzień Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego. Również we czwartek rozpoczniemy nasze Rekolekcje Wielkopostne dla odważnych, które potrwają do soboty – dnia św. wielkopostnej spowiedzi. W kościołach filialnych będą również. ( Przeczytać porządek) !
  3. Za tydzień Niedziela Męki Pańskiej, czyli Palmowa. Na każdej Mszy św. poświęcenie palm. Jest to również Światowy Dzień Młodzieży. Czytana będzie Męka Pańska.
  4. W naszej „Niedzieli” warto przeczytać: Czy w Polsce prześladuje się katolików?… Granice zostały naruszone; Niewola Maryjna zamiast politycznej; Św. Józef po polsku; Jakie będą święta?…; Sługa Boży – Franciszek Blachnicki – wizjoner i prorok; Bóg osusza łzy; Gdy w życiu dzieją się cuda i wiele innych informacji.
  5. W minionym tygodniu odszedł do wieczności śp. Józef Dworak z Oleszyc. Polecajmy go Bożemu Miłosierdziu – Dobry Jezu a nasz Panie, daj mu wieczne spoczywanie!