Informacje parafialne Niedziela Zesłania Ducha Świętego

UROCZYSTOŚĆ   ZESŁANIA   DUCHA  ŚWIĘTEGO  –  23. 05. 2021

 

1.Przeżywamy dzisiaj Uroczystość  Zesłania Ducha Świętego. Możemy uzyskać odpust zupełny za pobożne publiczne odmówienie, odśpiewanie hymnu – „O Stworzycielu Duchu przyjdź”.

  1. Również dzisiaj w naszej parafii jedna z najpiękniejszych uroczystości – Pierwsza Komunia święta, pierwsze pełne uczestnictwo w Najświętszej Ofierze Mszy św. naszych dzieci z kl. Trzecich. Dziękujemy Rodzicom za piękne przygotowanie uroczystości, za porządki, za Ofiarę Ołtarza – nowe obrusy ołtarzowe. Dziękujemy księżom katechetom, Siostrze Jadwidze, panu organiście za przygotowanie śpiewów z dziećmi oraz wszystkim, którzy przyczynili się do uroczystego i dostojnego przeżycia tej pobożnej Uroczystości. Zapraszamy dzieci I Komunijne i Rodziców na „Biały Tydzień” – codzienną Mszę św. połączoną z majówką o godz. 17,30.
  2. Za tydzień Uroczystość Trójcy Przenajświętszej – przeżywać będziemy Rocznicę I Komunii św. dzieci z klas czwartych. Spotkanie przygotowujące będzie we wtorek i w piątek o godz. 16,00. Spowiedź św. w sobotę od godz. 9,00 do 10,00. Dziękczynna Msza św. Rocznicowa będzie o godz. 9,00.
  3. W Niedzielę Trójcy Przenajświętszej kończy się czas Komunii św. wielkanocnej.
  4. Rodzice dzieci niepełnosprawnych z Ośrodka Orew w Oleszycach zwracają się z prośbą o wsparcie naszych parafian swoim podpisem petycji do Pana Premiera Morawieckiego o pozostawienie Ośrodka Rehabilitacji w Oleszycach – podpisy składamy na adres: / www.petycjeonline.com/ W petycji należy podać imię, nazwisko i miejscowość.
  5. W naszej „Niedzieli” przeczytać warto: Dwa Serca, Jezusa i Maryi – jedno bicie; Jak działa Duch Święty ?; O 30 rocznicy pobytu Jana Pawła II w Lubaczowie’ 25 lat Akcji Katolickiej w naszej Diecezji, Nastoletni rodzice, gdy nasze dziecko ma dziecko i inne.

7.Serdeczne Bóg zapłać za ofiary na tacę inwestycyjną, która wyniosła 3. 120 zł; oraz za rodzinną ofiarę od Krystyny i Józefa Gancarzów z Jarosławskiej 300zł.

  1. Jutro święto NMP Matki Kościoła, drugi dzień Zielonych Świąt – Msza św. o 7,00; suma o 11,00 i wieczorna o 18,00 poprzedzona majówką. Na filiach poświęcenie pól i Msza św. o urodzaje: o 16,00 Zabiała, Zalesie, Borchów i Futory II.
  2. W środę Dzień Matki, dzień wdzięczności o naszych mamach. Zapraszamy na Mszę św. wieczorną. W czwartek święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana.
  3. W najbliższą sobotę 29 maja w Katedrze Zamojskiej święcenia kapłańskie. Polecajmy Jezusowi Najwyższemu i Wiecznemu Kapłanowi nowo wyświęconych kapłanów.

11.. We wtorek pożegnaliśmy śp. Stanisława Naroga, trenera i wychowawcę dzieci i młodzieży, oddanego społecznika – polecajmy jego duszę Miłosierdziu Bożemu –      Dobry Jezu a nasz Panie ……

 

 

 

Przeczytaj także...