Informacje parafialne Niedziela Wniebowstąpienia Pańskiego

WNIEBOWSTĄPIENIE    PAŃSKIE   –    16. 05. 2021  

 

1.Dzisiaj Uroczystość  Wniebowstąpienia Pańskiego – Pan Jezus zapewnia nas:                „ … idę przygotować wam miejsce, a gdy przygotuję, przyjdę i zabiorę was tam gdzie Ja jestem…”.

  1. Dzisiaj nasze ofiary składamy na cele inwestycyjne naszej parafii.
  2. Jutro Ks. Marek z proboszczem i panem Mariuszem udadzą się do Wrocławia po Korporał z Kroplą Chrystusowej Krwi”.
  3. Próby dzieci I Komunijnych wg ustalonego porządku – w piątek o godz. 16,00 I Spowiedź św. dla dzieci, spowiedź dla rodziców, chrzestnych, rodzeństwa. Dzieci I Komunijne po św. Spowiedzi złożą przyrzeczenie abstynencji i podpiszą się w specjalnej księdze.
  4. Trwa Nowenna przed Zesłaniem Ducha Świętego, którego przyjście czcić będziemy w najbliższą Niedzielę. Suma o godz. 11,00 – Pierwsza Komunia Święta naszych dzieci – to jedna z najpiękniejszych uroczystości w parafii. Prosimy, aby na tę Mszę św. przyszli tylko zainteresowani Pierwszą Komunią św., ze względu na bezpieczeństwo.
  5. W naszej „Niedzieli” przeczytać warto: Najpiękniejsze dopiero przed nimi o I Kom. św. – Sakrament to nie zwyczaj; Kościół – towarzysz młodych; Zeświecczenie na progu Kościoła; Niewidoma matka niewidomych; Bądźcie świętymi – 30 rocznica pobytu papieża Jana Pawła II w Lubaczowie i wiele innych cennych informacji.
  6. W minionym tygodniu odeszli do wieczności: Antoni Lorynowicz z Kolejowej; Jan Buniowski z Zamkowej; Adam Nyczaj z Os. Pod Kasztanami oraz Jarosław Fajkis z Rybnika s. Danuty zd. Czura – polećmy ich Bożemu Miłosierdziu – Dobry Jezu ……

Przeczytaj także...