Informacje Parafialne Niedziela Świętej Rodziny

INF.  DUSZP.  –  UROCZYSTOŚĆ  ŚW.  RODZINY – 27. 12. 2020

 

1.Dziś święto Świętej Rodziny z Nazaretu – Jezusa – Maryi  i  św. Józefa. Ogarniamy myślą i modlitwą nasze Rodziny, często borykające się z różnymi trudnościami. Warto sobie odnowić przyrzeczenia małżeńskie i przyjąć błogosławieństwo.  Wspominamy też św. Jana Ewangelistę, wszystkim solenizantom i Jubilatom składamy najserdeczniejsze Życzenia. Jeżeli ktoś przyniósł wino, to po każdej Mszy św. dokonamy poświęcenia.

  1. W czwartek 31 grudnia zakończenie Roku Pańskiego 2020. Zgromadzimy się na godz. 16,00, odprawimy dziękczynną Mszę św., wysłuchamy sprawozdania księdza proboszcza, po Mszy św. wystawienie Najśw. Sakramentu, Suplikacje i błogosławieństwo na Nowy 2021 Rok Pański. Nie będzie Pasterki Noworocznej, ze względu na godzinę policyjną.
  2. W piątek 1 stycznia, Nowy Rok Pański 2021, Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki, Matki Odkupiciela, głównej Patronki naszej Diecezji. Jest to również Światowy Dzień Pokoju. Tego dnia nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych. Porządek Mszy św. w k-le par. jak i na filiach tradycyjnie, jak w każdą niedzielę. Najbliższa niedziela będzie pierwszą miesiąca – adoracyjną.
  3. Gdy chodzi o doroczną Wizytę Duszpasterską – to do 17 stycznia nie będzie, a później zobaczymy jakie będą zalecenia.
  4. Na św. Szczepana odeszła do wieczności śp. Stefania Rokosz zd. Kalmuk z ul. Sobieskiego – polecajmy jej duszę Bożemu Miłosierdziu – Dobry Jezu a nasz Panie …

Przeczytaj także...