Informacje parafialne 5 Ndz Wielkanocna 02.05.2021

INF.  DUSZP. –  V  NIEDZIELA  WIELKANOCY  –  2. 05. 2021 

 

1.Jutro Uroczystość  NMP Królowej Polski – głównej Patronki naszej Ojczyzny.     Porządek Mszy św. jak w każdą niedzielę w k-le par. 7, 00; 9,00; suma o 11,00 w intencji Ojczyzny – po sumie złożenie kwiatów przy figurze NMP, o 16,30 Nabożeństwo majowe i po nim Msza św. wieczorna. Na wyjazdach: Zabiała o 8,15; Zalesie o 9,30 i S. Wola o 10,45.  Borchów o 10,30 ; Futory I przychodzą na sumę odpustową do Futor II   na godz. 12,00. Parafianie z Futor serdecznie zapraszają na odpust ku czci NMP  Królowej Polski.

  1. W tym tygodniu przypada I Czwartek, i I Piątek miesiąca. W I Czwartek święto św. Ap. Filipa i Jakuba. Adoracja po Mszy św. wieczornej do godz. 21,00 zakończona Apelem Jasnogórskim. W I Piątek udamy się do naszych chorych w domach od godz. 8,30. Spowiedź św. tradycyjnie rano i wieczorem. Na wyjazdach: Spowiedź i Komunia św. – Zabiała, Fut. I,  S. Wola i Borchów  o 15,45;  Zalesie i  Fut. II –     spow. i Msza św. o 16,15 .
  2. W piątek i sobotę Uroczystości odpustowe w Konkatedrze w Lubaczowie.
  3. W sobotę 8 maja urocz. św. Stanisława Bpa i Męczennika, głównego Patrona Polski.
  4. Zapraszamy na nabożeństwa majowe codziennie o 17,30 – w niedziele i święta o 16,30. Po nabożeństwie zostajemy na Mszę św. wieczorną, bo kochamy Pana Jezusa.
  5. W sobotę 24 kwietnia usiłowano dokonać włamania do kościoła w Futorach. Policja zabezpieczyła ślady i odciski. Pragniemy uwrażliwić wszystkich parafian, aby zwracali większą uwagę na obiekty sakralne, podejrzanych osobników zgłaszali na policję.
  6. Zbiórka ministrantów i Lektorów we czwartek po Mszy św. wieczornej.
  7. W najbliższą niedzielę ofiary na tacę będą przeznaczone na Seminarium Duchowne.
  8. Próby dzieci I Komunijnych będą we wtorki i piątki o godz. 16,00.
  9. W naszej „Niedzieli” warto przeczytać: Święty nie tylko dla mężczyzn; Demokracja potrzebuje Królowej; Złodzieje dusz; Błogosławiony naukowiec; O 30-leciu wizyty Jana Pawła II w Lubaczowie; Językowe potworki; Czy Polska potrzebuje sędziów pokoju?; Dyzio marzyciel i proza życia; Czy znasz swoją wartość i wiele innych.
  10. W tym tygodniu odeszli do wieczności śp. Roman Mazur z Zamkowej i Piotr Cichocki z Borchowa – polecajmy ich dusze Bożemu Miłosierdziu – Dobry Jezu a nasz Panie …

Przeczytaj także...