Informacje parafialne 4 Ndz Wielkanocna

INF.  DUSZP.  –  IV   NIEDZIELA  WIELKANOCY  –  25. 04. 2021 

 

1.Dzisiejszą niedzielę Dobrego Pasterza przeżywamy w Kościele jako Światowy Dzień Modlitw o Powołania Kapłańskie i Zakonne.

2.W czwartek, 29 kwietnia przypada święto Świętej Katarzyny ze Sienny, Patronki Europy.

  1. W piątek, 30 kwietnia dzień imienin Biskupa Diecezjalnego Mariana Rojka. Będziemy polecać jego osobę i jego intencje Jezusowi – Dobremu Pasterzowi i Maryi – Matce Kapłanów.
  2. W sobotę rozpoczniemy maryjny miesiąc maj. Codziennie będziemy gromadzić się wokół ołtarza na Eucharystii i na nabożeństwie majowym, które będziemy odprawiać o 17,30 i po nim Msza św. Nie zapominajmy, że Msza św. jest najważniejsza, dlatego, kto przychodzi na nabożeństwo majowe, pozostaje na Mszę św. W niedzielę i dni świąteczne, nabożeństwo majowe będzie o 16,30.
  3. W sobotę, pierwszą miesiąca maja w Zabiałej przeżyjemy doroczny odpust ku czci św. Józefa Robotnika. Suma będzie tam o godz. 11,00.
  4. Pierwsza Niedziela maja – adoracyjna będzie 2 maja, ze zmianą tajemnic różańcowych.
  5. Bóg zapłać za ofiary na tacę inwestycyjną z niedzieli 18 kwietnia, która wyniosła 2. 730 zł., jak również za ofiary indywidualne od rodzin – anonimowa 200; anonimowa z tacy 500; anonimowa z Zielonej 300 zł.
  6. W naszej „Niedzieli” przeczytać warto: Kto chce być dzisiaj księdzem?; Skąd się biorą powołani i powołane?; Klerycy starsi wiekiem; Czyściec daje nadzieję; Nadzieja, która nie umiera; Krzyż był dla niego kluczem – Jan Paweł II; Prawda o szczepionkach; Dopóki jest czym oddychać – czysta motoryzacja; Rodzina we wspólnocie; Spowiedź Cejrowskiego i wiele innych ciekawych porad i informacji.
  7. Dyrektor Szkoły Podstawowej w Futorach informuje, iż Szkoła została zgłoszona do akcji pt. „Dzieci zbierają elektrośmieci”. Wszystkie osoby zainteresowane oddaniem zużytego sprzętu elektrycznego mogą przywieść do szkoły w Futorach. Zbiórka organizowana będzie do połowy maja. Więcej informacji u dyrektora szkoły.
  8. Bożemu Miłosierdziu polecajmy Zmarłych w minionym tygodniu – śp. Barbarę Tomczak z Futor i Julię Pigulską z Zamkowej – Dobry Jezu a nasz Panie ……

Przeczytaj także...