Informacje parafialne 3 Ndz Wielkiego Postu 07.03.2021

INF.  DUSZP. –  3  NIEDZIELA  W. POSTU  –  7. 03. 2021

1.Dzisiaj I Niedziela miesiąca – adoracyjna. Przypominamy o Gorzkich Żalach o 16,30 z kazaniem pasyjnym. Ofiary na dekoracje i kwiaty do Bożego Grobu.

1. W sobotę 8 rocznica wyboru papieża Franciszka na Stolicę Piotrową. Módlmy się w jego intencji, polecając cały Chrystusowy Kościół.
  2. Spotkanie formacyjne Oazy młodzieżowej i Dzieci Bożych w piątki po Mszy i Drodze Krzyżowej; W sobotę o 9,15 spotkanie ministrantów; o 10,30 próba sztuki o Janie Pawle II w Sali Spotkań – Młodzieżowy Teatr Arki Lwowskiej.
  3. Za tydzień Niedziela LAETARE – druga miesiąca. Taca inwestycyjna i puszka dla Siostra Izajaszy misjonarki.
  4. Również za tydzień na Mszy św. o 9,00 i 11,00 będzie spotkanie z Siostrą Izajaszą Rojek – misjonarką, która opowie nam o swojej misyjnej pracy, ukaże nam zdjęcia i fim z misyjnej placówki. My zaś złożymy do puszki ofiary na jej działalność, wspierając jej podopiecznych, szczególnie dzieci.
  5. W tę najbliższą niedzielę będzie też spotkanie po sumie Młodzieży przygotowującej się do Sakr. Bierzmowania, zaś po Mszy św. wieczornej spotkanie dzieci I Komunijnych i ich rodziców.
  6. W naszej „Niedzieli” warto przeczytać: Zbrodnie zamiatane pod dywan; Czy wszyscy wrócą do kościołów po pandemii; Jan Paweł II – Dekalog dla Polaków; Moc charyzmatów; Kobiety Watykanu; Co dalej z Rzeszowem?; Przemoc w domowym zaciszu; Jakim chcesz być ojcem ? i wiele innych cennych informacji.
  7. Nasz Ośrodek Kultury zaprasza do nowo otwartej Galerii na II piętrze. Na początek będziemy mogli zobaczyć obrazy Pana Piotra Kisały: „Morskie opowieści”. Galeria czynna od poniedziałku do piątku , w godzinach 8,00 – 18,00. Warto przyjść.