Informacje parafialne 15.08.2021

INF.  DUSZP. –                                        UROCZYSTOŚĆ   WNIEBOWZIĘCIA   NMP. 15. 08. 2021

1.Dzisiaj przeżywamy Uroczystość Wniebowzięcia NMP. Po każdej Mszy św. błogosławieństwo wianków z ziół i kwiatów. Jest to również Uroczystość patriotyczna.

1. Serdeczne Bóg zapłać za ofiary z niedzieli inwestycyjnej , która wyniosła 4. 120 zł.
  2. We środę 11 sierpnia w obecności Ks. V-ce Dziekana Dra Stanisława Solilaka, ks. prob. Józef Dudek przekazał Parafię Narodzenia NMP swojemu następcy Ks. mgr lic. Arturowi Schodzińskiemu. Ks. prob. Józef Dudek przekazał Parafię bez zadłużeń i zobowiązań finansowych z dniem 15 sierpnia włącznie z dodatnim saldem na Koncie parafii w Banku Spółdzielczym w Lubaczowie. Dług parafii, o której wierni i Rada Duszpastersko-Ekonomiczna byli poinformowani pokrył ks. prob. Dudek. Następcy, odchodzący na emeryturę ks. Józef życzy obfitych łask od Chrystusa Najwyższego Kapłana i opieki Oleszyckiej Łaskawej Pani. Szczęść Boże!                                      Raz jeszcze ks. Józef dziękuje wszystkim za 13- letnią współpracę, dla Kościoła, Parafii oleszyckiej, zaś  wszystkim, którzy mają zobowiązania wobec niego daruje oraz przeprasza i  prosi o wybaczenie jego słabości, którymi mógł kogokolwiek zranić.
  3. W tym tygodniu czcimy: we wtorek św. Jacka, w piątek św. Bernarda i w sobotę św. Piusa X.
  4. W naszej „Niedzieli” warto przeczytać: O Światowych Dniach Młodzieży; Kościół domaga się od państwa zdrowej współpracy; 30 lat temu w Częstochowie; Bóg objawił się w Auschwitz; Jak świat czci Maryję; Informacje z naszej Diecezji; Legioniści na Górze Tabor; Radość muzyki; Ukraiński głos; Przyczyny antypandemii; Małżeński zestaw naprawczy; Jego serce biło dla opery i wiele innych ciekawych informacji.