Informacje parafialne 14.02.2021r.

INF.  DUSZP.  –  VI  NIEDZIELA  ZW.  –  14. 02. 2021

1.Dzisiaj Kościół w Polsce rozpoczyna Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu.

1. W tym tygodniu przypada Środa Popielcowa. Wraz z tym dniem rozpoczyna się czterdziestodniowy okres Wielkiego Postu, w którym przez modlitwę, Drogę Krzyżową, Gorzkie Żale, pokutne uczynki i czynną miłość bliźniego przygotujemy się do Świąt Wielkanocnych. W Środę Popielcową obowiązuje post ścisły, tj. ilościowy i jakościowy, powstrzymanie się od pokarmów mięsnych. Porządek Mszy św. z posypaniem głów popiołem w Popielec będzie następujący: w k-le par. o 7,00, suma o 11,00 i wieczorna o 17,00.  Na wyjazdach: Borchów o 8,30, Zabiała o 10,00, Fut. I – o 10,30, S. Wola o 11,00,  Fut. II – o 15,00 i Zalesie o 15,00.
  2. We wszystkie piątki W. Postu – Droga Krzyżowa o 9,00 dla dorosłych; 0 15,15 dla dzieci; po Mszy św. wieczornej dla młodzieży i pracujących.
  3. Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym, w każdą niedzielę o 16,30 – po Gorzkich Żalach Msza św. wieczorna bez kazania. Podczas Gorzkich Żali będzie możliwość złożenia ofiary na dekoracje i kwiaty do Bożego Grobu.
  4. W najbliższą niedzielę ofiary na tacę przeznaczone będą na potrzeby inwestycyjne naszej parafii.
  5. W naszej Niedzieli warto przeczytać: Ratuj życie –tydzień modlitw o trzeźwość narodu, Nowi święci, Pośredniczka, Żyjemy w czasach apostolskich, Przed małżeńskie kursy, Wielki Post w praktyce, Patronka zdradzonych – bł. Elżbieta Canori, Medycyna ma leczyć a nie zabijać, Czuli się obywatelami miasta –Cieszanów, Gdzie są mężczyźni strajkujących kobiet, Pierwszy telefon dla dziecka i wiele innych ciekawych artykułów.