Informacje parafialne 08.08.2021.

INF.  DUSZP.  –  XIX  NIEDZIELA  ZWYKŁA  –  8. 08. 2021 

 

1.Dzisiaj od godz. 8,00 do 12,00 przy naszym kościele będzie punkt szczepień przeciw COWID 19, skorzystajmy z tej wielkiej okazji, aby zmniejszyć czwartą falę pandemii.

  1. Również dzisiaj o godz. 18,00 spotkanie Rady Duszpastersko-Ekonomicznej naszej parafii, celem przyjęcia i podpisania ksiąg kasowych i księgi kwitów, przed przekazaniem ich nowemu Ks. Proboszczowi Arturowi Schodzińskiemu.
  2. Składane dzisiaj ofiary na tace są przeznaczone na cele inwestycyjne, oraz na zniwelowanie długu parafii, aby nowy Ks. Proboszcz nie rozpoczynał pracy z zadłużeniem.
  3. Dziś na sumie dokonamy poświęcenia pamiątkowej Tablicy Nadprzyrodzonego znaku Krwi, który miał miejsce 20 września 2020 roku w obecności kapłanów i asysty obecnej wówczas na Mszy św. o godz. 17,00. Projekt Tablicy i Jej wykonanie zrealizował z własnych funduszy pan Tomasz Komenda wraz z Rodziną. Serdecznie dziękujemy.
  4. W sobotę wspomnienie św. Maksymiliana Marii Kolbego. Doroczny Odpust w Zalesiu. Uroczysta suma będzie tam o godz. 12,00. Ofiary z tacy odpustowej będą przeznaczone na cele miejscowej społeczności.  Jest to również Dzień modlitw za pomordowanych w obozach, więzieniach i łagrach.
  5. W najbliższą Niedzielę 15 sierpnia będziemy obchodzić uroczystość Wniebowzięcia NMP. Na każdej Mszy św. pobłogosławimy wieńce z ziół i kwiatów. Suma o godz. 11,00 będzie odprawiona w intencji Ojczyzny. Po niej delegacja złoży wieniec przy figurze Matki Bożej przed naszym kościołem.
  6. Komendant Powiatowej Policji w Lubaczowie informuje, iż 10 sierpnia br. tj. we wtorek na terenie naszego powiatu organizowany będzie wyścig kolarki „78 TOUR DE POLOGNE” – stąd też będą utrudnienia w ruchu na trasie ze Starego Dzikowa ok. godz. 14,30 droga będzie zamknięta, również nasza obwodnica do Lubaczowa. Nie planować w tych godzinach przejazdu. Raczej wybrać się pieszo, aby dopingować kolarzy.
  7. W naszej „Niedzieli” przeczytać warto: Dokąd idziemy?; Pozostawieni samym sobie; Alkohol śmiercionośny „pokarm”; Święty jest znakiem; Muzyczny Krasnobród; Festiwal Dziedzictwa Kresów w Lubaczowie; 75-lecie pobytu SS. Felicjanek w Narolu; Panteon polskich monarchów; Bitwa o polskość mediów; O Bogu najprościej i inne.
  8. W minionym tygodniu odeszła do wieczności śp. Maria Mach – Mama naszej Pani Renaty Kisała – polecajmy jej duszę Bożemu Miłosierdziu – Dobry Jezu……

Przeczytaj także...