Informacje duszpasterskie Niedziela Trójcy Świętej

UROCZYSTOŚĆ  NAJŚWIĘTSZEJ  TRÓJCY  –  30. 05. 2021

1.Dzisiejsza Uroczystość Najświętszej Trójcy. Kończy się czas Komunii św. W-cnej.   Przeżywamy też dzisiaj rocznicę Pierwszej Komunii św. naszych Dzieci.

1. Jutro Diecezjalna Pielgrzymka Chorych do Sanktuarium w Krasnobrodzie w Święto Nawiedzenia NMP.
  2. W czwartek 3 czerwca, Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa. Nie będzie Mszy św. na wyjazdach. Zapraszamy całą parafię na Msze św. w k-le par. o 7,00; 9,00 a szczególnie na sumę o 11,00 po której wyruszy Procesja wokół naszego Rynku. Prosimy o przygotowanie 4 Ołtarzy w tradycyjnych miejscach. Zapraszamy dzieci do sypania kwiatków, dzieci I Komunijne i Rocznicowe w uroczystych strojach. Grupy Duszpasterskie zatroszczą się o wzięcie Feretronów i Chorągwi na procesję. Do baldachimu zapraszamy Druhów Strażaków. Serdecznie dziękujemy.
  3. Od Piątku po Mszy św. wieczornej o 18,00 przeżywać będziemy Oktawę Bożego Ciała, podczas procesji wokół kościoła śpiewać będziemy Litanię do Najśw. Serca Pana Jezusa. Nabożeństwa czerwcowe rozpoczniemy już we wtorek w uroczysty Dzień Dziecka, polecając nasze dzieci Boskiemu Sercu Pana Jezusa. Codzienne Nabożeństwo czerwcowe poza Oktawą będzie o 17, 45, w Niedziele i Święta o 16,45.
  4. W tym tygodniu przypada I Czwartek; I Piątek i I Sobota miesiąca. Spowiedź św. będzie już we środę przed Bożym Ciałem od 17,00 oraz w I Piątek rano i wieczorem. W Uroczystość Bożego Ciała tj. w I Czwartek po Mszy św. o 17,00 Adoracja Najśw. Sakr. do godz. 21,00 zakończona Apelem Jasnogórskim. Do chorych udamy się w I Piątek od godz. 8,30. Na wyjazdach Spowiedź i Kom. św. o 16,00 w Fut. I; Borchowie; Suchej Woli i Zabiałej – Spow. św. i Msza św. o 16,15 w Zalesiu i Fut. II.
  5. Młodzież do Bierzmowania przychodzi na egzamin do Ks. Adriana w środę i w piątek od godz. 15,00 do 17,00 oraz w sobotę rano od 10,00 do 12,00. Pamiętajmy, że ten Sakramentu udzieli naszej Młodzieży J.E. Ks. Bp Mariusz Leszczyński w czwartek        17 czerwca we wspomnienie św. Brata Alberta o godz. 17,00.
  6. Szczepienia przeciwko Covid 19 są dla nas szansą na powrót do normalnego życia, do zatrzymania pandemii – stąd też bardzo zachęcamy do zaszczepienia się – zaprasza nas nasz Powiatowy Szpital w Lubaczowie, szczegóły są na stronie internetowej.
  7. W naszej „Niedzieli” przeczytać warto: Depresja ma twarz dziecka; Boże Ciało synteza naszej wiary; Byliśmy po prostu piękni – Jan Paweł w Lubaczowie 30 lat temu; Przemoc nie tylko w rodzinie; Zarabianie na pandemii; Planowanie rodziny i odpowiedzialne rodzicielstwo „To nie tylko babska sprawa” i inne krótsze informacje.