Informacje duszpasterskie Niedziela Palmowa

INF.   DUSZP.  –  NIEDZIELA   PALMOWA  –  28. 03.  2021 

1.Dzisiaj przeżywamy Niedzielę Palmową – czyli Męki Pańskiej, rozpoczynamy Wielki Tydzień, Jutro udajemy się po kwiaty do Bożego Grobu i rozpoczynamy przygotowanie Ciemnicy i Bożego Grobu.

  1. Trzy Święte Dni – Triduum Sacrum będziemy przeżywać od Wielkiego Czwartku. Rano nie będzie Mszy św. – zapraszamy na godz. 18,00 – na Mszę  Wieczerzy Pańskiej. Nie będzie obrzędu umywania nóg.  Zamilkną dzwony do Wigilii Paschalnej.  Po Mszy Wieczerzy Pańskiej przeniesienie Pana Jezusa do Ciemnicy – adoracja do godz. 22,00. W Wielki Czwartek dziękujemy Jezusowi za Dar  Eucharystii i Kapłaństwa. Modlimy się w szczególny sposób w intencji księży, którzy obchodzą swoje Święto.                                                                                           3.  W Wielki Piątek na całym świecie nie ma  Mszy św. Zachowujemy Post ścisły.    Adoracja przy Ciemnicy  od godz. 8,00.  Wieczorem   o 18,00 rozpoczniemy Liturgię Męki Pańskiej. Nie będzie ucałowania Krzyża przez zgromadzonych wiernych,  dlatego serdecznie prosimy wszystkich, którzy przyjdą na Liturgię Wielkiego Piątku, aby wzięli ze sobą z domu pamiątkowe krzyże, młodzież swoje krzyże od s. Bierzmowania, podczas adoracji Krzyża, wszyscy uniosą swoje krzyże i po zakończeniu ucałują. Po adoracji Krzyża, siostry zbiorą ofiary na tacę przeznaczone na Boży Grób w Jerozolimie. Następnie będzie Komunia św. i po niej przeniesienie Pana Jezusa do Grobu Pańskiego. Adoracja tylko do godz. 24,00.                                     W Wielki Piątek  księża udadzą się od godz. 9,30 do chorych w domach – ( będzie to przecież I Piątek kwietnia ). Prosimy zgłosić chorych poza pierwszo piątkowymi, tych zgłaszać nie trzeba.            W Wielki  Piątek nie będzie tradycyjnej Drogi Krzyżowej po ulicach naszego miasta, zapraszamy na godz. 15,00 na wspólną Koronkę do Bożego Miłosierdzia i po niej odprawimy w kościele Drogę Krzyżową.  Ze względu na bezpieczeństwo i zachowanie obostrzeń sanitarnych prosimy o zajęcie miejsc bezpiecznych w kościele, pozostali zgromadzą się na placu wokół kościoła, wszystko będzie słychać dzięki zewnętrznemu nagłośnieniu.
  2. W Wielką Sobotę poświęcenie pokarmów odbędzie się wokół kościoła przy zachowaniu odpowiednich odległości. Święcić pokarmy będziemy o godz.  – 10,00  – 11,00 – 12,00 i 14,00.  Również udadzą się księża do kościołów filialnych na poświęcenie pokarmów: o 10,00 – Fut. I; Borchów i Sucha Wola; o 10, 30  Fut. II; Dubiki; Uszkowce;  Zalesie i Zabiała.                                   O godz. 19,00 rozpoczniemy Liturgię Wigilii Paschalnej: Liturgia Światła, Liturgia Słowa, Odnowienie przyrzeczeń Chrztu św., Liturgia Eucharystyczna – Uczta Paschalna.
  3. Niedzielę Wielkanocną rozpoczniemy Procesją Rezurekcyjną o godz. 6,00 – przy zachowaniu  bezpieczeństwa. Nie będzie zatem Mszy św. o 7,00.  Ze względu na zmniejszoną liczbę wiernych wprowadzamy we wszystkie niedziele kwietnia dodatkową Mszę św. o godz. 15,00 – począwszy od Niedzieli Zmartwychws. i  Poniedziałku  Wielkanocnego .                 Pozostałe Msze  św. o  ustalonych godzinach: ( 7,00; 9,00; 11,00;  17,00).
  4. W naszej Niedzieli przeczytać warto: Między wiarą a strachem; Winny diabeł czy człowiek?; Serce przebite dla nas; Raport o stanie wiary w Polsce; ” Człowiek z Całunu” – to naprawdę Chrystus; Szukając sensu życia i wiele innych informacji.
  5. Liturgiczna Służba Ołtarza – wszyscy ministranci i lektorzy są proszeni o przybycie na obowiązkową zbiórkę w Wielki Wtorek po Mszy św. wieczornej ok. godz. 18,30.
  6. W minionym tygodniu odeszli do wieczności: Norbert Kowalik z Przemyśla; Wanda Knap zd. Brudniak z Kustronia; Janina Pietryga zd. Kowalczuk z Kościuszki – Dobry Jezu ……

Przeczytaj także...