Informacje duszpasterskie IV Ndz zwykła 31.01.2021

INF.  DUSZP.  –  IV  NIEDZIELA  ZWYKŁA  –  31. 01. 2021  

1.Dzisiaj po każdej Mszy św. złożymy do puszek ofiary na pomoc Chorwacji, która została dotknięta trzęsieniem ziemi. Również  w dzisiejszą niedzielę po sumie spotkanie młodzieży przygotowującej się do Sakr. Bierzmowania, zaś po Mszy św. wieczornej dla Rodziców i dzieci pierwszokomunijnych.

  1. We wtorek 2 lutego, Święto Ofiarowania Pańskiego – Matki Bożej Gromnicznej. Porządek Mszy św. w k-le par. z poświęceniem Gromnic – rano o 7,00 – suma o 11,00 i wieczorna o 17,00.  Na filiach Msza św. z poświęceniem Gromnic będzie: Zabiała – 14,15, Zalesie 15,15, S. Wola 16,15 ;  tylko w Fut. II o 15,30 i Borchów o 14,30.  Święto Ofiarowania jest Dniem Życia Konsekrowanego – stąd też po każdej Mszy św. będzie zbiórka do puszek dla Sióstr Klauzurowych.  Również dzisiaj przypada 15 rocznica święceń biskupich naszego Ordynariusza Mariana Rojka.
  2. W tym tygodniu przypada Pierwszy Czwartek, Piątek i Pierwsza Sobota miesiąca. Do chorych udamy się w I Piątek od godz. 8,30 wg. tradycyjnego porządku odwiedzin chorych w domach. Adoracja w I Czwartek po Mszy św. wieczornej do 21,00. Na filiach: spow. i Kom. św. w Zabiałej, Fut. I, S. Woli i Borchowie o 14,45;  spow. i Msza św.         w Fut. II i Zalesiu o 15,15.
  3. Odwiedziny duszpasterskie na zaproszenie odbędą się w porządku podanym na stronie internetowej oraz w komunikacji telefonicznej a także w inf. duszpasterskich.
  4. W naszej „Niedzieli” warto poczytać: Naderwana nić – o życiu zakonnym i zakonnicach z potencjałem; Podwójne święto – Ofiarowanie i Gromniczna; Diabeł odciąga od Mszy św.; Jak czcić św. Józefa?; Kultura odrzucenia zwycięża w Ojczyźnie Papieża; Ogrzewanie a sprawa polska; Kościół skazany na niebyt – odrodził się – śp. Kardynał Jaworski i Bp Marian Buczek; Zero kompromisów; Zawalczmy o młode pokolenie – św. Jan Paweł II; jak zarządzać Rodziną i wiele innych informacji.
  5. Serdeczne Bóg zapłać za ofiary na potrzeby naszej parafii: kolęda z Błoni, Puszkina i Słowackiego – 550; z Sobieskiego 450; z Os. Sapiehy bl. 3 z panią Lodzią 130; z ul. Zielonej domy prywatne 450; z bl. 3 os. Pod Kasztanami bl. 3 770zł.; anonimowa z Zielonej 100, Rodz. Wyrwów ze Spokojnej 200; Rodz. Mitan z Wiejskiej 200 zł.
  6. W tym tygodniu odeszli do wieczności – śp. Ewelina Hypiak z Borchowa i Maria Ludwikowska zd. Igras z Suchej Woli. Polecajmy ich dusze Bożemu Miłosierdziu oraz śp. Ks. Stanisława Deca w 13 rocznicę śmierci – Dobry Jezu a nasz Panie …

Przeczytaj także...