Informacje duszpasterskie 4 niedziela adwentu 20.12.2020

1.Dziś ostatnia Niedziela Adwentu.  We środę 23 grudnia będą ostatnie w tym roku Roraty       i po nich  poprosimy nasze kochane dzieci z rodzicami po odbiór pamiątek uczestnictwa.

  1. W czwartek Wigilia, Msze św. będą tylko rano o 7,00. . Wieczorem zasiądziemy do wigilijnej wieczerzy. Rozpoczniemy ją modlitwą, odczytaniem Ewangelii św. Łukasza – o Narodzeniu Jezusa, złożymy sobie życzenia, po wieczerzy wszyscy kolędujemy.                                              O godz. 22,30 będzie Pasterka w Borchowie, Suchej Woli i Zabiałej.   O północy Pasterka w Futorach II i Zalesiu. W k-le par. Pasterka o północy. Tace z Pasterki są przeznaczone na „Fundusz Obrony Życia”.
  2. W piątek 25 grudnia Uroczystość Bożego Narodzenia – ze względu na Pasterkę pierwsza Msza św. w k-le par. będzie o 9,00, suma, na którą szczególnie zapraszamy dzieci o 11,00 i wieczorna o 17,00. Na filiach Msza św. będzie: Fut. I i Zabiała o 9,00; Fut. II i Zalesie o 10,15 oraz Borchów i Sucha Wola o 11,30. Nie ma wstrzemięźliwości postnej, mimo piątku.
  3. W sobotę 26. XII Święto św. Szczepana, pierwszego męczennika Kościoła. Taca na „Kapłański Fundusz Zdrowotny”.
  4. Za tydzień, w niedzielę Święto Świętej Rodziny z Nazaretu. Ogarniemy modlitwą, sercem nasze Rodziny, które przeżywają trudności. Nie będzie wspomnienia św. Jana Ewangelisty      z rozdaniem poświęconego wina. 
  5. W naszej „Niedzieli” warto dziś przeczytać: Kościół to nie firma, Nie upadnie a zatem po co nam Kościół?; Młodzi kochają Kościół; św. Jan Paweł II – Nie wiedzą o czym mówią; O śp. Ks. Prałacie Marszalcu z Krasnobrodu; Robię co chcę – samowola, to nie wolność;      Wrażliwość nie tylko od święta; Miłość i dyscyplina oraz wiele innych informacji.
  6. W tym tygodniu odeszli do wieczności: Marian Olejnik z Kolejowej; Aleksandra Stec i Adam Czetyrbok z Zalesia; Wojciech Osiowy z Zabiałej i Krystyna Halesiak z Uszkowiec – polecajmy ich dusze Bożemu Miłosierdziu – Dobry Jezu a nasz Panie …

Przeczytaj także...