Informacje duszpasterskie 4 Ndz Wielkiego Postu

INF.  DUSZP.  –  IV  NIEDZIELA  W.  POSTU  –  14. 03.  2021

1. Dzisiejsza Niedziela nosi nazwę Niedzieli Radości. Nasza radość dzisiaj tym większa, że możemy gościć misjonarkę z Haiti, naszą rodaczkę S. Felicjankę Izajaszę Rojek. Na Mszy św. o godz. 9,00 i 11,00 przedstawi nam w zdjęciach i na filmie ogrom swojej misyjnej pracy. Po zakończonej projekcji złożymy do koszyczków ofiary na jej misyjne cele, będzie to też nasze uczestnictwo w misyjnym posłannictwie Chrystusowego Kościoła.
  2. Dzisiaj z racji 2 niedzieli składamy ofiary na tacę inwestycyjną. Bóg zapłać!
  3. Po sumie spotkanie młodzieży przygotowującej się do Sakr. Bierzmowania, zaś po Gorzkich Żalach i Mszy św. wieczornej spotkanie I Komunijne dzieci i ich rodziców.
  4. W piątek 19 marca przypada uroczystość św. Józefa, Oblubieńca NMP, opiekuna Pana Jezusa. Papież Franciszek ogłosił ten rok rokiem św. Józefa, Patrona Rodzin, Patrona dobrej śmierci a szczególnie Patrona Chrystusowego Kościoła. W tym dniu Msze św. będą w kościele par. : rano o 7,00; suma o 11,00 i wieczorna o 17,00 z aktem oddania i zawierzenia św. Józefowi. Drogi Krzyżowe bez zmian: 9,00; 15,15 i po Mszy św. wieczornej
  5. Również w piątek 19 marca na godzinę 16.00 zapraszamy na spotkanie wszystkich ministrantów młodszych – uczniów klas 4 – 8 szkoły podstawowej. Obecność obowiązkowa!!!
  6. W sobotę 20 marca nasza parafia ma wyznaczoną adorację Najśw. Sakramentu – rozpoczniemy ją Koronką do Bożego Miłosierdzia o godz. 15,00 i będziemy adorować do Mszy św. wieczornej. Zakończymy nabożeństwem i błogosławieństwem.
  7. W parafii św. Karola Boromeusza można zapisać się na Ekstremalna drogę krzyżową – z Lubaczowa do Sieniawy w dniu 16.03. br. Rozpoczyna się ona Mszą św. w kościele św. Karola Boromeusza w Lubaczowie o godz. 17:00.

8.W naszej Niedzieli przeczytać warto: „Pielgrzymka pap Franciszka do Iraku – najważniejsza i najtrudniejsza; Aborcja to zbrodnia; Rodzina na celowniku; Czy Maryja wiedziała o męce i śmierci Jezusa w chwili zwiastowania; Rodzina najlepszy towar i kiepska reklama; Pomnik pobożności św. Józefa; Pandemia niszczy Europę; W krzyżu miłości nauka o Antonim Greniu naszym parafianinie, świadectwo miłości o krzyżu; o konstytucji Polskiej – w imię Boga Wszechmogącego; Szczepionki z Chin i … Polski; Jest dodatek z obrazkiem św. Józefa i modlitwą do Niego.

1. W naszym domu kultury trwa wystawa obrazów Pana Piotra Kisały „Morskie opowieści” warto zobaczyć i można też nabyć niektóre obrazy.
  2. Od dziś można nabywać w zakrystii pascha liki i czekoladowe baranki na stół wielkanocny, wspierając dzieci i rodziny potrzebujące przez naszą Caritas Polska. Ofiary dobrowolne nie mniejsze niż 6 zł. W imieniu Caritas Bóg zapłać.
  3. Zmarł Józef Dworak, którego pogrzeb odbędzie się we wtorek o godz. 13:45 wyprowadzenie z kaplicy, 14:00 Msza w kaplicy.