Informacje duszpasterskie 32 niedziela zwykła 08.11.2020

1.Dzisiaj solidaryzujemy się z Kościołem prześladowanym w różnych częściach świata.   Po każdej Mszy św. składamy ofiary do puszek na „Pomoc Kościołowi w Potrzebie”

2.Jutro świętujemy rocznicę poświęcenia Bazyliki Laterańskiej w Rzymie. To święto przypomina, że jesteśmy cząstką jednego Kościoła Powszechnego.

3.We środę 11 listopada Narodowe Święto Niepodległości – (1918). Msza św. będzie o 7,00 – suma w intencji Ojczyzny, po sumie delegacja uda się z wiązanką kwiatów pod pomnik na „Bachorach” oraz wieczorna o 17,00.

  1. Tylko w Jezusie Chrystusie jest nadzieja zwycięstwa dobra nad złem i ustaniem pandemii – dlatego też pragniemy od dzisiaj każdego dnia, do następnej niedzieli o godz. 15,00 gromadzić się przed Najświętszym Sakramentem, odmawiając Koronkę do Miłosierdzia Bożego i adorować Pana Jezusa do Mszy św. wieczornej, w celu wynagrodzenia za grzechy naszego Narodu – pijaństwa, narkomanii i zabijania dzieci nienarodzonych oraz eskalacji nienawiści do Chrystusowego Kościoła.
  2. W zakrystii są już piękne katolickie kalendarze na nowy 2021 rok – ścienne i książkowe dla rolników. Za tydzień będzie można już nabywać świece Caritas – na wigilijny stół – jako pomoc i wsparcie dla dzieci z potrzebujących rodzin.
  3. Od dzisiaj znowu Sanepid ograniczył ilość wiernych w kościołach. U nas na jednej Mszy św. wewnątrz kościoła może uczestniczyć ok. 60 osób – rodziny z jednego domu mogą być razem, z zasłoniętymi ustami i nosem. Przy wejściu dezynfekujemy ręce – przy bocznych drzwiach został ukradziony już czwarty pojemnik – złodziej nie zdaje sobie sprawy, że ten płyn nie nadaje się do spożycia.
  4. W przyszłą niedzielę złożymy nasze ofiary na tacę inwestycyjną – dziękujemy za ofiary indywidualne, które niosą pomoc w realizacji zobowiązań, Annie i Andrzejowi z Irlandii oraz anonimowa z Uszkowiec 500 zł.

8.W naszej „Niedzieli” przeczytać warto: Nie zabijaj, nie kradnij, nie kłam – wolność wyboru?;  Odpowiedzialność za słowa; Pilnował Bożych i polskich spraw; Kościół wobec kryzysu; Dlaczego nie wychodzimy na ulice; Nieśmiertelna dusza; Frontowi duszpasterze; 15 letni Carlo Acutis – błogosławiony – był jak magnes…; Wołanie z zaświatów – dusze czyśćcowe; W obronie zwykłych księży; Między zarazą a ideologią; Walka o (na) śmierć i życie; Świat powinien o tym wiedzieć – Mały Oświęcim; Małżeńskie dialogi po poronieniu; Emocje upadną, zostanie pustka i inne, też cenne.

9.W tym tygodniu pożegnaliśmy: 1 listopada w Hucie Róż. – mamę Ks. Grzegorza Rebizanta – Danielę; we środę śp. Mariana Bednarza z Kustronia – polecajmy ich dusze Bożemu Miłosierdziu – Dobry Jezu a nasz Panie …

Przeczytaj także...