Informacje duszpasterskie 3 ndz. Adwentu 13.12.2020r.

INF.  DUSZP.  –  III  NIEDZIELA   ADWENTU  – 13. XII. 2020 

 

1.Dzisiejsza III Niedziela Adwentu – to Niedziela Radości „Gaudete”, ponieważ Pan jest blisko. Rozpoczynają się Kwartalne Dni Modlitw o Życie Chrześcijańskie Rodzin.

  1. We środę przed Roratami o 16,45 rozpoczniemy piękną Nowennę przed Uroczystością Narodzenia Pańskiego.
  2. Prosimy do czwartku zgłaszać chorych, nie tylko pierwszo piątkowych, którzy pragną wyspowiadać się i przyjąć Pana Jezusa do swego serca. W piątek od godz. 9,00 zechcemy ich odwiedzić.
  3. Przeżyliśmy Rekolekcje ze św. Michałem Archaniołem, dlatego też naszym przygotowaniem do Świąt Bożego Narodzenia będzie 40-to Godzinne Nabożeństwo, które zechcemy przeżyć w sobotę 19 grudnia przed IV Niedzielą Adwentu. Msze św. z naukami będą tylko w k-le par. o 7,00 – 9,00 – suma o 11,00 – szczególnie dla dzieci i  młodzieży o 15,00 oraz Roraty poprzedzone Nowenną o 17,00. Spowiedzi św. będziemy słuchać pół godziny przed każdą Mszą św. zaś pomiędzy Mszami będzie Adoracja Najświętszego Sakramentu. Serdecznie zapraszamy!
  4. Są jeszcze do pobrania świece – „Wigilijne Dzieło Pomocy” oraz poświęcone dla katolickich Rodzin Opłatki.
  5. W naszej „Niedzieli” chciejmy przeczytać: Twarze Kościoła; Solidarność wpisana w krzyż; Podwójnie gorzka rocznica – stan wojenny; Mieć oczy w Głowie, czyli o posłuszeństwie w Kościele; Zacznijmy od Jezusa, a wszystko się poukłada – Bp Ryś; Młodzi szukają miejsca w Kościele; Jak przetrwać COVID?; Skazany na straż – nie spotkałem się z niewierzącymi strażakami i wiele innych ciekawych wiadomości.
  6. W tym tygodniu odeszli do wieczności: śp. Janina Bacewicz z Zamkowej; Antoni Sopel z Mickiewicza i Jan Chrząstek z Suchej Woli – Dobry Jezu, a nasz Panie …

Przeczytaj także...