Informacje duszpasterskie 22.11.2020

INF.  DUSZP. –  UROCZYSTOŚĆ JEZUSA  CHRYSTUSA,

KRÓLA   WSZECHŚWIATA   –  22. XI.  2020 

 

1.Dziś ostatnia Niedziela Roku Liturgicznego. Uroczystość Jezusa Chrystusa, Króla Wszechświata. Jezus mówi, Królestwo moje nie jest z tego świata. Królestwo moje – to Królestwo Prawdy, Miłości i Pokoju. Kto jest naszym Królem i jakie Królestwo wybieram – Króluj nam Chryste, zawsze i wszędzie!

  1. Dzisiaj nasze ofiary na tacę przeznaczamy na WSD i szczególnie modlimy się o nowe powołania do Kapłaństwa i życia konsekrowanego.
  2. Od jutra do środy – do godz. 15,00 przy starej plebanii możemy składać zużyty sprzęt elektroniczny i elektryczny – będzie to wsparcie Misji św.  w najbiedniejszych krajach świata. We środę o godz. 15,00 zostaną zabrane zużyte sprzęty przez Firmę Green Office Ecologie, która współpracuje z Papieskim Stowarzyszeniem Pomoc Kościołowi w Potrzebie. Dołóżcie trudu, aby oczyścić wasz dom i świat z elektrośmieci.
  3. Serdeczne Bóg zapłać za ofiary na tacę inwestycyjną z minionej niedzieli, która wyniosła 2. 375 zł – ( co świadczy o małej frekwencji na Mszach św. w naszym kościele).
  4. W przyszłą niedzielę rozpocznie się w Kościele Powszechnym Adwent, czas, który ma nas przygotować na Święta Narodzenia Pańskiego i do naszego spotkania z Bogiem w wieczności. Tradycyjne Roraty będą w tygodniu o 17,00 – zapraszamy nasze kochane dzieci i młodzież do uczestnictwa – będzie też konkurs z nagrodami za czynny udział.
  5. W naszej „Niedzieli” przeczytać warto: Abo Depo – módlmy się o zwycięstwo prawdy; Raport nie obciąża naszego Papieża; Sakramenty zmieniają nasze życie, bo przez nie działa sam Bóg; Sakrament to nie automat; Czy Maryja przesłania Chrystusa?; Gdzie jest dusza?; Młodzi stoją murem za Kościołem – bo media grzmią, że młodzi nie chodzą do kościoła, wypisują się z lekcji religii, większość jest jednak takich, którzy w Kościele znajdują swoje miejsce; Miłość silniejsza niż strach; Bunt barbarzyńców; KUL wraca do Tomaszowa; Krew szczególnie potrzebna – nasz Ks. Adrian ostatnio oddał w Majdanie; Waleczna nasza Diecezja; Dziękuję Bogu, że tego nie zrobiłam – aborcji; Kocham cię, bo jesteś; Francuzi domagają się Mszy św. i wiele innych.
  6. W zakrystii i na plebanii są do nabycia świece „Wigilijne Dziełom Pomocy Dzieciom. Są też katolickie kalendarze, ścienne i książkowe dla rolników. Za tydzień zostaną poświęcone opłatki wigilijne – katolicy dzielą się tylko poświęconymi opłatkami, gdyż jest to dzielenie się świętą radością Narodzenia Pańskiego.
  7. W minionym tygodniu pożegnaliśmy śp.: Kazimierę Rewers z Oleszyc; Juliana Habało z Zabiałej; Władysława Jabłońskiego z Kustronia, Michała Wita również z Kustronia – oraz dzisiaj Józefa Kisałę z Zalesia – polecajmy ich dusze Bożemu Miłosierdziu – Dobry Jezu, a nasz Panie , daj im wieczne spoczywanie …

Przeczytaj także...