Informacje duszpasterskie 11 niedziela zwykła 13.06.2021

INF.  DUSZP.  –  XI  NIEDZIELA  ZWYKŁA  –  13. 06. 2021 

 

1.Przeżywamy czerwiec, miesiąc poświęcony Najśw. Sercu Pana Jezusa, serdecznie zapraszamy na nabożeństwo w dni zwykłe o 17,45; w niedziele i święta o 16,45.

  1. Dzisiejsze ofiary na tacę przeznaczone są na inwestycje parafialne.
  2. W najbliższy czwartek 17 czerwca we wspomnienie św. Brata Alberta J.E. Ks. Biskup Mariusz Leszczyński udzieli Sakramentu Bierzmowania naszej młodzieży. Młodzież ze świadkami zgromadzi się o 16,30 w kościele – o 17,00 Ks. Bp rozpocznie Najświętszą Ofiarę. Przed Mszą św. odśpiewamy Litanię do NSPJ. Próby będą w poniedziałek o godz. 16,00 tylko dla młodzieży oraz we środę o 16,00 dla młodzieży i świadków.
  3. Dziękujemy Rodzicom i ich dzieciom za piękne uczestnictwo w Oktawie Bożego Ciała, za przygotowanie Ołtarzy wokół naszego kościoła, szczególnie Młodzieży Oazowej.
  4. W przyszłą niedzielę 20 czerwca Oaza Młodzieżowa w Oleszycach będzie po każdej Mszy św. częstować „wypiekami domowej roboty” za złożone przy tej okazji ofiary od wiernych Młodzież przeznaczy na wakacyjne Rekolekcje, w których pragnie wziąć udział. W ich imieniu serdecznie dziękujemy wiernym, którzy zechcą wesprzeć ich inicjatywy.
  5. W naszej „Niedzieli” przeczytać warto: Lednica – 25 Ogólnopolskie Spotkanie Młodych; Polska ponownie poświęcona Sercu Pana Jezusa – Twoi jesteśmy; Dzisiaj świat może jest inny, ale mężczyźni są tacy sami – wspólnoty Mężczyzn św. Józefa; Radecznica – to miejsce wybrał św. Antoni, pielgrzymka do Nowin Horynieckich, szczególne miejsce w par. Załuże na „Kierniczkach” – gdzie dzisiaj wystąpi młodzieżowy Teatr Arki Lwowskiej ze spektaklem o życiu św. Jana Pawła II; 30 lecie nadania Imienia Jana Pawła II Szkole Podstawowej w Oleszycach; Nie chcemy rozwodu naszych dzieci i wiele innych ciekawych, krótszych informacji.
  6. Już dzisiaj z radością pragniemy poinformować, iż 27 czerwca w niedzielę – w ramach Dni Oleszyc, w naszym Domu Kultury Młodzieżowy Zespół Arki Lwowskiej zaprasza na spektakl o Jana Pawle II – na godz. 16,00.
  7. . W miniony wtorek pożegnaliśmy śp. Anielę Lorenc zd. Władyka z Futor – p;olećmy jej duszę Bożemu Miłosierdziu – Dobry Jezu a nasz Panie ……

Przeczytaj także...