Informacje duszpasterskie 10 niedziela zwykła 06.06.2021

INF.   DUSZP.  –  X  NIEDZIELA  ZWYKŁA  –  6. 06.  2021

1.Dzisiaj na godz. 15,00 zaproszone są nasze dzieci na stadion w Oleszycach, na radosne spotkanie z racji Dnia Dziecka. Będą występy teatrzyku, muzyka i wiele gier z nagrodami. Zaprasza nasz Gminno-Miejski Dom Kultury.

1. Zakończenie Oktawy Bożego Ciała we czwartek o 18,00 Msza św. i po niej procesja do Czterech Ołtarzy wokół naszego kościoła. Po procesji poświęcenie wianuszków, dzieci do koszyczków otrzymają słodkości. Codzienna procesja podczas, której będzie śpiewana Litania do NSPJ po Mszy św. o 18,00.
  2. W piątek 11 czerwca uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. Jest to Światowy Dzień Modlitw o Uświęcenie Kapłanów. Zapraszamy na Msze św. o 7,00, suma o 11,00 i  wieczorna o 18,00, po której będzie wystawienie Najśw. Sakramentu, Litania do NSPJ i Koronka do Bożego Miłosierdzia oraz Akt Oddania Rodzin naszej parafii Najświętszemu Sercu Pana Jezusa.
  3. W sobotę uczcimy Niepokalane Serce NMP. W Zamościu odbędzie się Zamojski Dzień Papieski. Dom Zakonny naszych Sióstr Felicjanek uświęci doroczny Odpust. Serdecznie zapraszamy na Mszę św. wieczorną. Litania do NSPJ będzie śpiewana o 17,45.
  4. W najbliższą niedzielę nasze ofiary na tacę będą przeznaczone na inwestycje.
  5. W przyszłą niedzielę Teatr Młodzieżowy Arki Lwowskiej wystąpi z premierą – Wadowice, Kościelna 7 – „Tutaj się wszystko zaczęło” na scenie plenerowej św. Antoniego w parafii Załuże.
  6. Dziękujemy wszystkim, którzy przygotowali ołtarze Bożego Ciała, Rodzicom i dzieciom za piękną procesję, Druhom Strażakom, Funkcjonariuszom naszej Policji, Liturgicznej Służbie Ołtarza, Zespołowi tanecznemu, Kapłanom, Siostrom Zakonnym, panu Organiście oraz wszystkim, którzy swoją obecnością wyznali wiarę w obecność Jezusa Chrystusa – utajonego w Najświętszym Ciele i Najświętszej Krwi.
  7. W naszej „Niedzieli” warto przeczytać: Prorok w suwerennej Ojczyźnie – 30-lecie Wizyty Jana Pawła II 1991 roku – Dekalog dla Polaków; Nauka Prymasa Tysiąclecia: wolność i zawierzenie; Teren łowiecki Złego – o sektach satanistycznych; Wychowanie trwa wiecznie; 40 rocznica święceń kapłańskich Biskupa Mariana Rojka – naszego Pasterza; Wiara i sztuka w nieludzkich czasach; Rodzina w Polskim Ładzie; Gdy jedno z nas odejdzie do wieczności – pary w niebie i wiele innych ciekawych informacji.
  8. Bierzmowanie w naszej parafii będzie 17 czerwca w czwartek o godz. 17,00 we wspomnienie św. Brata Alberta. Spotkanie kandydatów będzie we środę o 16,00. Obecność obowiązkowa. Spowiedź św. dla kandydatów, świadków, Rodziców i Rodziny będzie w najbliższą sobotę od godz. 9,00 .
  9. Dziękujemy za ofiary rodzinne na potrzeby naszej parafii: bezimienna z Futor 400, anonimowa z Zielonej 200, Maria i Jan Stadniccy z Suchej Woli 100 zł, bezimienna z Zielonej – blok Nadleśnictwa – 100 zł.