Informacje duszpasterskie 1 Ndz. Wielkiego Postu

INF.  DUSZP.  –  i  Niedziela W.  Postu  –  21. 02. 2021

1.Dzisiaj I Niedziela W. Postu. O godz. 16,30 – Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym. Po nich Msza św. wieczorna.  Na Gorzkich Żalach składamy ofiary na dekoracje i kwiaty do Bożego Grobu.  Również dzisiaj nasze ofiary składamy na cele inwestycyjne parafii.

1. Jutro przypada święto Katedry Świętego Piotra i Pawła w Rzymie.
  2. Papież Franciszek ogłosił obecny Rok Duszpasterski Rokiem św. Józefa – Patrona Kościoła Katolickiego. Stąd też od najbliższego wtorku po Mszy św. wieczornej będziemy przeżywać Nabożeństwo do św. Józefa – serdecznie zapraszamy!
  3. Przypominamy i serdecznie zapraszamy każdego tygodnia na Drogę Krzyżową – rano o 9,00; dla dzieci i nauczycieli o 15,15 i wieczorem po Mszy św. o 17,30. Kto będzie w stanie łaski uświęcającej i przyjmie Komunię św. otrzymuje Odpust Zupełny.
  4. W najbliższą niedzielę II Wielkiego Postu nasze ofiary na tacę złożymy na nasze WSD w Lublinie oraz po każdej Mszy św. ofiarę do Puszki na Krajowy Fundusz Misyjny.
  5. W naszej „Niedzieli” przeczytać warto: Czy Kościół zdał egzamin ?; Pokuta jak deska ratunku; Ratunek w Ukrzyżowanym; Czy świat doceni starość?; Jana Pawła II Dekalog dla Polaków; Cichociemnych droga do wolności; Lekarz radzi: w kręgu Alzheimera.