II NIEDZIELA WIELKANOCY – MIŁOSIERDZIA BOŻEGO (19.04.2020)

1.Dziś  Niedziela  Miłosierdzia Bożego, rozpoczynająca Tydzień Miłosierdzia.  Zachęcamy do żarliwej indywidualnej modlitwy w Godzinie Miłosierdzia. 

2. W czwartek 23 kwietnia uroczystość Świętego Wojciecha, patrona Polski, w sobotę 25 kwietnia św. Marka Ewangelisty. Naszej Siostrze Anzelmie, Ks. Markowi i wszystkim solenizantom składamy najserdeczniejsze życzenia z pamięcią w modlitwie. 

3. Od jutra wchodzą w życie złagodzone zasady sanitarne. Umożliwiają one udział w nabożeństwach większy udział wiernych – ( 15 m2/ 1 os., jeśli wierni będą przebywali w kościele w maseczkach).  Po przeliczeniu powierzchni informujemy, że w kościele par. 56 osób; w Zabiałej – 22 os.; w  Zalesiu 32 os.; w Suchej Woli – 17 os.; w Fut. I – 12 os.; w Fut. II – 36 os.; w Borchowie 12 os.  Powracamy do odprawianie Mszy św. na Filiach o tradycyjnych godzinach. O I piątkach będziemy informować. 

4. Ustalone chrzty, śluby i inne zaplanowane uroczystości religijne należy na nowo uzgodnić w kancelarii par. – (można telefonicznie lub osobiście).  Już dzisiaj wiemy na pewno, że nie odbędą się planowane: I Kom. św. i Bierzmowanie w maju. Po ustaleniu nowych terminów niezwłocznie będziemy informować. 

5. Dzisiaj nie ma nowej prasy katolickiej – zachęcamy do lektury prasy leżącej na stoliku. 6. Z całego serca dziękujemy asyście – Aleksandrowi, Michałowi i Maksymilianowi, którzy przez całe Triduum Sacrum oraz Niedzielę Wielkanocną, służyli przy ołtarzu.    Dziękujemy również za otrzymane dary od naszych parafian na stół wielkanocny, pragniemy to również uczynić w imieniu naszych Sióstr

Przeczytaj także...