III NIEDZIELA WIELKANOCY (26.04.2020)

1.Dzisiejsza Niedziela w całej Polsce obchodzona jest jako Niedziela Biblijna. Serdecznie zapraszamy do czytania Pisma Świętego – obecnie mamy więcej czasu na tą Bożą lekturę.

2. We środę przypada święto św. Katarzyny ze Sieny, w czwartek dzień imienin naszego Biskupa Diecezjalnego Mariana Rojka.

3. W piątek rozpoczniemy maryjny miesiąc, w którym codziennie będziemy się gromadzić na nabożeństwie majowym. Zachęcamy też do śpiewu Litanii przy naszych Krzyżach i kapliczkach przydrożnych. Nabożeństwa majowe będą z wystawieniem Najśw. Sakramentu w dni powszednie o 17,30 – w niedziele i święta o 16,30. 

4. 1 maja czcimy św. Józefa Robotnika – w Zabiałej doroczny Odpust ku jego czci. Uroczysta suma o 11,00 – ( zgodnie z aktualnie obowiązującymi zasadami Sanepidu). 

5. Ze względu na epidemię w I Piątek nie będzie odwiedzin po domach, nie będzie też spowiedzi na filiach. Spowiedź św. będzie w k-le par. w I Piątek od 6,30 i wieczorem od 17,30.  

6. W niedzielę 3 Maja doroczny Odpust w Futorach – uroczysta suma o 11,00 – ( zgodnie z obowiązującymi zasadami sanitarnymi) . Nie będzie Mszy św. w Fut. I, zaś w Borchowie wyjątkowo Msza św. o 9,30. 
W k-le par. o 11,00 Msza św. za Ojczyznę. 

7. Serdeczne Bóg zapłać za złożone ofiary na kościół i na remont pomnika
 św. Jana Pawła II.

8. W naszej „Niedzieli” przeczytać warto: Nadzieję zawsze warto mieć; Czemu służy czytanie Pisma Świętego?; Papieskie przesłanie do polityków św. Jana Pawła II; Katyń wciąż trwa; Tęsknimy za swoimi uczniami, nauczyciel i świadek; Biblia w czasie epidemii i wiele innych ciekawych artykułów. 

9. W minionym tygodniu odeszli do wieczności śp. Anna Bojda z ul. Sapiehy,
 Józef Mazur z Borchowa  i Maria Matyaszek z Futorzańskiej. Polecajmy ich Bożemu Miłosierdziu – Dobry Jezu a nasz Panie, daj im wieczne spoczywanie…

Przeczytaj także...