XII NIEDZIELA ZW. (21. 06. 2020)

1.Serdeczne Bóg zapłać za ofiary na tacę inwestycyjną jak również za ofiary indywidualne przeznaczone na remont pomnika Jana Pawła II.

2. Jutro ks. prob. serdecznie zaprasza na uroczystą Mszę św. Dziękczynną za 45 lat kapłaństwa do naszej świątyni na godz. 11.00 pod przewodnictwem J.E. Ks. Biskupa Edwarda Białogłowskiego z Rzeszowa.  Przybędą do nas kapłani wyświęceni w 1975 roku z Diecezji – Sandomierskiej, Rzeszowskiej Zamojsko-Lubaczowskiej oraz Archidiecezji Przemyskiej. Po Mszy św. i złożeniu życzeń będzie Koncert Jubileuszowy w wykonaniu Marcina Stycznia z Warszawy. 

3. We wtorek 23 czerwca będziemy obchodzić Dzień Ojca. Naszymi modlitwami obejmiemy wszystkich ojców z naszej wspólnoty par., aby godnie i z miłością wypełnili swoje obowiązki w codziennych staraniach o własne rodziny. Zapraszamy na Mszę św. o 18,00. 

3.  W środę 24 czerwca Uroczystość Narodzenia św. Jana Chrzciciela. Jest to dzień imienin Biskupa Seniora Jana Śrutwy.  Wszystkim Solenizantom i Jubilatom składamy serdeczne życzenia z pamięcią w modlitwie. O 18,00 odprawimy Mszę św. za Ojczyznę, zamówioną przez Panią Poseł Teresę Pamuła. 

4. W tym tygodniu próba dzieci I Kom. wraz z rodzicami będzie w czwartek o 16.00 oraz w piątek o 15.30, po próbie w piątek będzie I spowiedź naszych dzieci, rodziców i chrzestnych, po spowiedzi złożenie przyrzeczeń i wpis do księgi przyrzeczeń.  Sprzątanie i dekorację kościoła ustalają rodzice z S. Zakrystianką oraz między sobą. W czwartek udadzą się po kwiaty na giełdę do Rzeszowa.

5. W przyszłą niedzielę o godz. 11.00 Uroczystość I Komunii św.  Bardzo prosimy drogich parafian, aby ze względu na bezpieczeństwo sanitarne, wybrali się na pozostałe Msze św. w naszej parafii, zaś pozostawili kościół o 11.00 dla dzieci I Kom., i ich Rodzin. Prosimy sprawdzić na tablicy ogłoszeń godziny zamówionych Mszy św. na godz. 11.00. 

6. W naszej „Niedzieli” warto przeczytać: artykuły – Jaki wybór taka Polska; Prezydent polskich spraw; Jeden dzień z kampanii; Kościół mnie uratował; Wielka hipokryzja świata – o nadużyciach wobec nieletnich ks. Fortunat Di Noto; Stuprocentowy grzech; Zwyciężyć zło systemowo; Jan Paweł II – Wspólna Europa – czyli jaka? Wyzwania Kościoła po kwarantannie; Misja specjalna: ojcostwo; Opieka medyczna po epidemii. 

7.  We wtorek pożegnaliśmy śp. Alicję Horodko z Podwalnej, zaś w piątek ojca naszej Siostry Stanisławy – Józefa Mączkę  – polecajmy ich  Bożemu  Miłosierdziu – Dobry Jezu, a nasz Panie  …  

Przeczytaj także...