XXII NIEDZIELA ZW. (30. 08. 2020)

1.Dzisiaj o godz. 15,00 na Miłkowie doroczny Odpust ku czci NMP Częstochowskiej.

2. Również dzisiaj o godz. 15,00 Powiatowe Dożynki w Starym Dzikowie. W imieniu Starosty lubaczowskiego i duszpasterzy serdecznie zapraszamy. W programie dożynkowym wystąpi nasz Zespół „Cztery Pory Roku”.

3. We wtorek 1 września wspominamy 81 rocznicę tragicznego wybuchu II wojny światowej. Będziemy modlić się o pokój na świecie oraz za wszystkie ofiary wojny.

4. Również we wtorek rozpocznie się nowy Rok Szkolny i katechetyczny.  Msza św. w Zalesiu o godz. 8,00. Uroczyste rozpoczęcie nowego roku szkolnego w Oleszycach będzie połączone z I Piątkiem miesiąca 4 września. Spowiedź św. będzie od godz. 17,15 – o 18,00 uroczysta Msza św., na którą zapraszamy wszystkie nasze dzieci, ich rodziców, nauczycieli i wychowawców. Będzie też specjalne błogosławieństwo.

5. W tym tygodniu przypada Pierwszy Czwartek, Piątek i Sobota miesiąca. W czwartek po Mszy św. wieczornej adoracja do Apelu.  W I Piątek na wyjazdach: o 15,15 spowiedź św. i Komunia w Zabiałej, Suchej Woli i Borchowie. O 15, 45 spowiedź i Msza św. w Zalesiu i Futorach II.

6. W sobotę 5 września odbędzie się Pielgrzymka Kół Żywego Różańca do Katedry Zamojskiej. Organizacją wyjazdu w naszej parafii zajmą się Zelatorzy i Koordynator Kół Różańcowych Pani Danuta Kuczek – Osuch.

7. Już dzisiaj pragniemy poinformować, iż nasze Gminne Święto Plonów będzie połączone z dorocznym Odpustem ku czci Narodzenia NMP – Siewnej we wtorek 8 września – o godz. 11,00. W poniedziałek 7 września tradycyjna Msza św. na cmentarzu będzie o godz. 17,00 z wypominkami, które są do wzięcia na bocznych ołtarzach, będzie też możliwość złożenia przed Mszą św. na cmentarzu.

8. W sobotę 5 września na dziedzińcu Ratusza Miejskiego odbędzie się Narodowe Czytanie „Balladyny” Juliusza Słowackiego od godz. 18,30 – serdecznie zapraszamy!

9. W naszej „Niedzieli” przeczytać warto: Trzej wielcy Kościoła i Solidarności; Dziękuję Polsko za odwagę; Mądrość – szukanie prawdy; Dla kogo szczepionka?; Mocarze ambon; Lubelska Częstochowa; Białoruś to już inne państwo; Jaki Rzecznik Praw Obywatelskich; Rezygnacja ministra Szumowskiego; Prowadzisz – odłóż telefon; Siła dużych Rodzin; Dokąd idziesz polska szkoło? – Takie będą Rzeczypospolite…; Polski samochód elektryczny i wiele innych ciekawych doniesień.

Przeczytaj także...