V NIEDZIELA WIELKANOCY (10.05.2020)

1.Przeżywamy maryjny miesiąc maj, zapraszamy na nabożeństwa majowe z wystawieniem Najświętszego Sakramentu – bardzo mile będziemy widzieć uczestnictwo naszych dzieci i młodzieży. 

2. We środę wspominamy Matkę Bożą Fatimską. Rozpoczniemy w tym roku czas nabożeństw fatimskich, nawiązujących do objawień Matki Najświętszej Hiacyncie, Łucji i Franciszkowi.  Różaniec Fatimski  będziemy odprawiać 13 dnia każdego miesiąca od maja do października.  

3. Serdeczne Bóg zapłać za składane ofiary na remont pomnika św. Jana Pawła II, który pragniemy zrekonstruować z racji 100 rocznicy Jego urodzin.

4. Otrzymujemy już pełny nakład „Niedzieli” dla naszej parafii – 50 sztuk – a warto w niej przeczytać artykuły: Polska wysycha; Wspólnie modlimy się o deszcz; Nieznane notatki siostry Łucji; Święty buntownik – o Stanisławie ze Szczepanowa; Co jeść, by się obronić przed wirusem? I wiele innych ciekawych informacji. 

5. Wczoraj pożegnaliśmy w Łukawcu śp. ks. Stanisława Kolano, zaś w minionym tygodniu odeszli do wieczności z naszej parafii św. Czesław Seget, Helena-Zofia Piśko –   polecajmy ich dusze Bożemu Miłosierdziu – Dobry Jezu a nasz Panie …

Przeczytaj także...