UROCZYSTOŚĆ ZESŁANIA DUCHA ŚWIĘTEGO (31.05.2020)

1.Dziś w Uroczystość Zesłania Ducha Św. możemy uzyskać odpust zupełny na pobożne odmówienie lub odśpiewanie hymnu „Veni Creator” pod zwykłymi warunkami. Od dzisiaj nie ma już ograniczeń co do ilości wiernych w naszych kościołach. Przestrzegajmy pozostałych zasad sanitarnych – ( odstęp i maseczki). Również dzisiaj o godz. 18,00 bardzo ważne spotkanie Rodziców dzieci I Komunijnych – ( dzieci pozostawiamy w domu). 

2. Jutro święto NMP Matki Kościoła. Msze św. tylko w k-le par. o 7,00 – suma o 11,00 i wieczorna o 17,00. Serdecznie zachęcamy do udziału. Nie będzie tradycyjnego poświęcenia pól. Uroczysta Msza św. o urodzaje będzie odprawiona o godz. 11,00 w k-le parafialnym. Serdecznie zapraszamy wszystkich rolników z całej parafii. 

3. Od jutra zapraszamy na Nabożeństwa czerwcowe 15 min. przed Mszą św. wieczorną. 

4. W tym tygodniu I Czwartek, I Piątek i I Sobota miesiąca. W I Czwartek tradycyjna adoracja do 21,00.  Czcić będziemy Jezusa Chrystusa Najwyższego Kapłana. Niech będzie to dzień szczególnej modlitwy za powołanych do kapłaństwa i o nowe powołania. 

5. W I Piątek spowiedź w k-le par. rano od 6,30 i wieczorem od 17,15. Na wyjazdach: O 16,00 – Zabiała, Sucha Wola, Borchów i Fut. I; 16,15 – Fut. II i Zalesie. Ze względu na trwającą jeszcze epidemię nie będzie odwiedzin chorych w domach. 

6. W I Sobotę nabożeństwo Maryjne po Mszy św. porannej. W Katedrze zamojskiej o godz. 10,00 Święcenia Kapłańskie.

7. Prosimy narzeczonych o potwierdzanie lub odwołanie zaplanowanych na bieżący czas ślubów w kancelarii parafialnej. 

8. Bóg zapłać za ofiary na remont pomnika Jana Pawła II.

9.W najnowszej „Niedzieli” warto przeczytać: Kto dziś idzie za Jezusem?; Dary Ducha Świętego – jak je zrozumieć ?; Cysterski rosół pachnie lubczykiem; Święty nie rodzi się po śmierci – Kard. Wyszyński; Ocal dziecko w sobie; Czy można miłość przysięgać na zawsze? Świat już nie będzie taki sam, po pandemii i wiele innych artykułów. 

10. W minionym tygodniu odeszły do wieczności: Eugenia Puk z Wiejskiej i Genowefa Padło z Zielonej – polecajmy ich dusze Bożemu Miłosierdziu – Dobry Jezu …

Przeczytaj także...