IV NIEDZIELA WIELKANOCY (3.05.2020)

1.Dzisiejszą Niedzielę Dobrego Pasterza przeżywamy w Kościele jako Światowy Dzień Modlitw o Powołania Kapłańskie i Zakonne. 

2. W I Piątek rozpoczęliśmy Nabożeństwa Majowe z wystawieniem Najśw. Sakramentu. Serdecznie zapraszamy do licznego udziału. W naszej świątyni może nas być 56 osób, możemy też uczestniczyć na placu kościelnym, zachowując bezpieczną odległość. Dzieci, które ukończyli 13 rok życia mogą uczestniczyć bez asystencji rodziców aczkolwiek za ich zgodą.  

3. Jutro św. Floriana – modlimy się w intencji naszych Druhów Strażaków. We środę czcimy św. Apostołów Filipa i Jakuba. W  piątek 8 maja, przypada uroczystość św. Stanisława, biskupa i męczennika – Patrona Polski.  Wszystkim Solenizantom i Jubilatom składamy najserdeczniejsze życzenia z pamięcią modlitewną. 

4. W sobotę 9 maja w Katedrze o godz. 10,00 święcenia nowych diakonów – polecajmy ich Dobremu Pasterzowi Jezusowi Chrystusowi. 

5. Czwartek będzie I Czwartkiem miesiąca – tradycyjna Adoracja po Mszy św. wieczornej do godz. 21,00. 

6. W naszej „Niedzieli” przeczytać warto: Kościół w starciu z korona wirusem; Epidemia – finanse – taca; Czy korona wirus zmieni Kościół w Polsce?; Dla Maryi i prymasa – naśladować Maryję to należeć do Boga; Zakazane majowe święto; Wierzyć – to pomagać i wiele innych ciekawych artykułów. 

7. W tym tygodniu odeszli do wieczności: śp. Feliks Tabin z Zabiałej i Alicja Kuchta zd. Ogryzło – polecajmy ich dusze Bożemu Miłosierdziu – Dobry Jezu a nasz Panie…

Przeczytaj także...