Informacje Parafialne 18.10.2020r.

 1.W miniony piątek J.E. Ks. Bp Mariusz Leszczyński poświęcił Rondo św. Józefa Bilczewskiego oraz udzielił naszej młodzieży Sakramentu Bierzmowania.

  1. Dzisiejsza niedziela w całym Kościele poświęcona jest Misjom św.. Modlimy się w intencji misji i misjonarzy oraz składamy ofiarę na tacę na potrzeby misyjne.
  2. W czwartek przypada liturgiczne wspomnienie Św. Jana Pawła II. Zapraszamy na Mszę św. wieczorną i Różaniec.
  3. Na bocznych ołtarzach są już do wzięcia „Kartki wypominkowe” – wypiszmy czytelnie imiona tych, których pragniemy polecić Bożemu Miłosierdziu. W najbliższą niedzielę przed każdą Mszą św. będziemy mogli składać je do koszyczków. Wypominki będą omadlane Koronką do Bożego Miłosierdzia lub tajemnicą Różańca św. Chciejmy już w najbliższym czasie uporządkować groby naszych bliskich.
  4. Za tydzień obchodzić będziemy Rocznicę Poświęcenia Własnego Kościoła, zaniesiemy dziękczynną modlitwę za budowniczych naszej świątyni, za jej Kosekrację przez Św. Józefa Bilczewskiego i za tych, którzy troszczą się o jej piękno, jako Domu Bożego.
  5. We środę o godz. 16,30 gromadzimy się w naszej świątyni, oczekując przyjęcia Figury Św. Michała Archanioła. Po przyjęciu powitają: dzieci, dorośli i ks. proboszcz. O 17,00 uroczysta Msza św. z kazaniem na rozpoczęcie Nawiedzenia. ( odczytać program).
  6. W naszej „Niedzieli” warto przeczytać: Jan Paweł II wyprzedził swój czas; Katolik bezobjawowy; W szkole nie ma miejsca dla seks edukatorów; Mężczyźni ostoją wiary; Błogosławiona położna; Prawa nienarodzonego – pacjent od poczęcia; Rodzicielski niezbędnik; Uwaga włamywacze; Cukrzyca – gorzka choroba; Cywilizacja grzechów głównych i wiele innych ciekawych artykułów.
  7. W tym tygodniu odszedł do wieczności w Krakowie nasz rodak śp. Krzysztof Czajka w wieku 48 lat. Polecajmy jego duszę Bożemu Miłosierdziu – Dobry Jezu …

Przeczytaj także...