Informacje duszpasterskie 27.09.2020r.

1.Dzisiaj na sumie Rocznica I Komunii św.  Dzieci wraz z Rodzicami dziękują za ten Największy Dar Miłości Jezusa do nas.

2. W tym tygodniu czcić będziemy: Jutro św. Wacława; we wtorek 29 września Świętych Archaniołów: Michała, Gabriela i Rafała.  Bardzo serdecznie zapraszamy we wtorek na wieczorną Mszę św.  sprawowaną w intencji Ks. Prałata Michała Goniaka,  szczególnie  zapraszamy solenizantów i naszych ministrantów, w czwartek  św. Teresę od Dzieciątka Jezus; w piątek św. Aniołów Stróżów.

Już dzisiaj pragniemy poinformować, iż zaprosiliśmy do naszej parafii Figurę św. Michała Archanioła z Gargano, która peregrynuje po naszej Ojczyźnie.  Nawiedzenie odbędzie się 12 – 14 października br.  O planie Nawiedzenia poinformujemy w przyszłą niedzielę.

3. W najbliższy Czwartek rozpoczynamy miesiąc październik, czas szczególnej modlitwy różańcowej o ustąpienie wzrostu pandemii Covida 19, o umocnienie wiary, nadziei i miłości oraz o uzyskanie Odpustu Zupełnego pod zwykłymi warunkami: wyzbycie się wszelkiego przywiązania do grzechów, spowiedź św. i Komunia św. oraz modlitwa w intencjach Ojca św. Od czwartku przechodzimy na czas jesienny – Różaniec będzie o 16,30 i Msza św. wieczorna o 17,00. W Niedziele i święta bez zmian, Różaniec o 16,30.  Dzieci będą otrzymywać obrazki –  na zakończenie nabożeństw różańcowych będą niespodzianki. Dzieci I Komunijne i młodzież do bierzmowania przychodzą obowiązkowo.

4. W tym tygodniu przypada I Czwartek, Piątek i Sobota miesiąca. W I Czwartek adoracja po Mszy św. wieczornej do 21,00.  W I Piątek udamy się do naszych na nowo zgłoszonych chorych w domach od godz. 8,30. Dziś można jeszcze zgłosić, bo księża pójdą tylko do tych, którzy zostaną zgłoszeni ze względu na pandemię.    Spowiedź św. rano od 6,30 i wieczorem od 16,30.  W kaplicach: Zabiała, Sucha Wola , Fut. I                   i Borchów spowiedź i Komunia św.  o 14,45 ; Zalesie i Fut. II spowiedź i Msza św.            o 15,15.

5. Spotkanie dla młodzieży, która 16 października przyjmie Sakr. Bierzmowania wraz ze swoimi Rodzicami będzie w sobotę o 15,30.  Ustaliliśmy, że J.E. Ks. Bp Mariusz Leszczyński 16. X  o godz. 16,00 dokona poświęcenia Ronda św. Józefa Bilczewskiego.

6. W naszej „Niedzieli” warto przeczytać: Nowe cuda O. Pio; Pora wracać do kościoła;   Kościół na Białorusi nie jest sam; Lubaczów pożegnał kard. Jaworskiego;  Dziedzictwo Prymasa Tysiąclecia; Solidarność była, jest i będzie jedna;  Dlaczego izolacja psuje nasze dzieci ?; Przestańmy przeklinać! I wiele innych artykułów. 7. W tym tygodniu odeszli do wieczności – śp. Marian – brat naszej S. Anzelmy i Stanisław Żrałka z Futor – polecajmy ich dusze Bożemu Miłosierdziu – Dobry Jezu…

Przeczytaj także...