Informacje duszpasterskie 20.09.2020

1.Dzisiaj w Dachnowie doroczny Odpust ku czci Podwyższenia Krzyża Świętego.      Suma o 12,00. Również dzisiaj Światowy Dzień Społecznego Przekazu. Naszą modlitwą obejmijmy pracowników mediów, zwłaszcza katolickich. Puszka na Katolickie Radio.

2. Nasze ofiary złożone dziś na tacę są przeznaczone na nasze Seminarium Duchowne.

3. Jutro św. Mateusza Apostoła i Ewangelisty; w środę św. Ojca Pio.

4. Serdeczne Bóg zapłać za ofiary na tacę inwestycyjną, która wyniosła 3. 880 zł.

5. Przypominamy, iż rocznica I Komunii św. dzieci klas V, będzie 27 września o godz. 11,00. Próba będzie we środę 23 września o 16,00; w piątek od 16,30 spowiedź św. rocznicowych, ich Rodziców i po Mszy św. próba generalna.

 16 października – w piątek o godz. 17,00 – J.E. Ks. Bp Mariusz Leszczyński udzieli Sakramentu Bierzmowania młodzieży, która ukończyła 8 klasę Szk. Podst.  Próby będą    26 września w sobotę o 16,00, również w sobotę o 16,00 3 października. Kolejne spotkania będą ustalone z Rodzicami i młodzieżą.

6. Serdecznie dziękujemy za piękne przygotowanie i uczestnictwo w religijno-patriotycznym wspomnieniu 81 rocznicy agresji Związku Radzieckiego – 17 września na naszą Ojczyznę oraz Bitwy Pod Oleszycami pod dowództwem Gen. Kustronia.

7. W naszej „Niedzieli” warto poczytać: Kościół ubogim, kucharz biedaków; Co z prawami człowieka? – św. Jan Paweł II; Demony hej tu; Świat nienawidzi chrześcijan; Dziennikarz – artysta czy rzemieślnik?; Musimy wyjść z okopów; Recepta na szczęście – Zygmunt Romanowski, cudem uleczony z porzucenia; Sądowa cenzura – o Zbigniewie Bońku; Europa po pandemii; Plotka gorsza niż zaraza; Odwet za 1920 rok i inne.

Przeczytaj także...