Informacje duszpasterskie 11.10.2020r.

1.Dzisiaj obchodzimy Dzień Papieski. Zbiórka do puszek na „Dzieło Nowego Tysiąclecia” – żywy Pomnik św. Jana Pawła II.

2. We wtorek ostatnie w tym roku Nabożeństwo Fatimskie – Fatimski Różaniec.

3. We środę Dzień Edukacji Narodowej. W naszych modlitwach pamiętajmy                    o nauczycielach, wychowawcach i katechetach. Serdecznie zapraszamy na Różaniec w ich intencjach i na Mszę św. o 17,00 oraz na Nowennę do Matki Bożej N. Pomocy.

4. Ze względu na pandemię, która dosięgła i  naszą parafię – dzisiaj nie będzie spotkania młodzieży kl. 8 i ich rodziców po sumie oraz dzieci i rodziców przygotowujących się do I Komunii św.  Spotkania odbędą się w tym samym porządku za tydzień.

5. W piątek uroczysty Dzień w naszej parafii. O godz. 16,00 J.E. Ks. Bp Mariusz Leszczyński dokona poświęcenia Ronda św. Józefa Bilczewskiego. Zapraszamy władze naszego Miasta i Gminy oraz parafian.  Wyjątkowo w tym dniu Różaniec św. będzie o godz. 16,00, przychodzi na niego młodzież – kandydaci do Bierzmowania na próbę generalną, aby na Mszy św. o 17,00 przyjąć ten Sakrament.  Młodzież i Świadkowie postarają się być u spowiedzi do piątku. Możliwość będzie rano i wieczorem.

6. Za tydzień święto patronalne Służby Zdrowia. Szczególnie ogarniemy ich w naszych modlitwach osobistych i wspólnotowych różańcowych. Wiemy jak bardzo są potrzebni, szczególnie w tym czasie. Przyszła niedziela to jednocześnie Niedziela Misyjna. Nasze ofiary na tacę będą przeznaczone na Misje .

7. W tym tygodniu czcimy: jutro bł. O. Bejzyma – ojca trędowatych; we wtorek bł. Honorata Koźmińskiego; w czwartek św. Teresę od Jezusa, w piątek św. Jadwigę Śląską – dzień imienin naszej S. Zakrystianki i w sobotę św. Ignacego Antiocheńskiego. Wszystkim solenizantom i Jubilatom składamy serdeczne życzenia z modlitwą.

8. W naszej „Niedzieli” przeczytać warto: Niezwykły 15-latek błogosławionym – geniusz komputerowy Carl Acutis; Carlo – projekt Pana Boga; Fatimski cud Słońca; Gdzie jest moje dziecko? – zabite przed urodzeniem bez Chrztu św.; Matka Boża z Medjugorie;  Potrzebny głoś w sprawie eutanazji; Powrót do korzeni Józefa Lewkowicza; Różańcowa droga do zbawienia; Inwestycje w małe przetwórstwo – dotacje rządowe; Czy Wenus nadaje się do życia i wiele innych ciekawych krótkich informacji.

9. W tym tygodniu pożegnaliśmy śp. Helenę Puk zd. Babik z Oleszyc – polećmy jej duszę Bożemu Miłosierdziu – Dobry Jezu a nasz Panie …

Przeczytaj także...