Informacje duszpasterskie 06.09.2020

1. Dzisiaj pierwsza Niedziela miesiąca – adoracyjna.  Również Dzisiaj w parafii Niemstów – odpust ku czci Narodzenia NMP, 40-lecie powstania parafii oraz 110-lecie kościoła pocerkiewnego, który jest kościołem parafii Niemstów.

2. Jutro o godz. 17,00 na naszym cmentarzu w Oleszycach Msza św. wypominkowa, pół godziny przed Mszą św. będą wypominki z modlitwą różańcową i Koronką do Bożego Miłosierdzia za naszych zmarłych z czytaniem wypominek.

W poniedziałek o godz. 16:00 zbiórka z ministrantami

3. We wtorek Uroczystość Narodzenia NMP – Matki Bożej Siewnej. W naszej parafii doroczny Odpust połączony z Gminno-parafialnymi Dożynkami. Porządek Mszy św. :  7,00;  9,00;  uroczysta suma o 11,00 – będzie przewodniczył i Słowo Boże wygłosi Ks. Jerzy Sopel, będzie poświęcenie wieńca dożynkowego, po sumie procesja wokół naszego kościoła –  oraz wieczorna o 17,00.  Po każdej Mszy św. poświęcenie ziarna siewnego.

4. Za tydzień w Krasnobrodzie Diecezjalne Dożynki.  Również w najbliższą niedzielę 13 września w Cewkowie doroczny Odpust ku czci Podwyższenia Krzyża świętego. Suma o 12,00. Serdecznie zaprasza ks. proboszcz Grzegorz Stankiewicz.

5. Przyszła Niedziela będzie drugą miesiąca – tradycyjnie nasze ofiary na tacę złożymy na potrzebne  inwestycje – remont witraży w naszym parafialnym kościele oraz na monitoring wewnętrzny i zewnętrzny.

6. W naszej Niedzieli przeczytać warto: Dyplomata z misją – Abp Salvatore Pennacchio –  w Polsce znalazłem wielką wiarę; Parafia jest ciągle aktualna – to drugi dom; Maryjne drogi Kard. Wyszyńskiego; Matka Boża z odwachu – w katedrze Zamojskiej; Dziękczynienie  za bohaterstwo – 100 rocznica Bitwy Warszawskiej w Oleszycach ze zdjęciem naszego kościoła; Ratunek w dialogu męża i żony; Pierwsze powstanie narodowe i wiele innych ciekawych artykułów.

7. W minionym tygodniu odeszli do wieczności śp.: Franciszek Stec z Kolejowej i Józefa Lebiedź  zd. Szydłowska – oraz wczoraj śp. Józef Lew, który przebywał u syna Czesława w Rybniku, dzisiaj ciało śp. Józefa jest w kaplicy cmentarnej, o 18,00 rodzina zaprasza na Różaniec, pogrzeb będzie jutro o 11,45 z kaplicy, o 12,00 Msza św. w k-le  –   polecajmy ich dusze Bożemu Miłosierdziu – Dobry Jezu a nasz Panie …8. Pragniemy dzisiaj przedstawić porządek spotkań naszych Grup  Duszpasterskich:

DUSZPASTERSTWO – PRZYDZIAŁ GRUP FORMACYJNYCH 2020/2021 – porządek spotkań:

GRUPY FORMACYJNE:

  1. DOMOWY KOŚCIÓŁ – każdy 2 piątek miesiąca

po Mszy św. wieczornej

  • LEGION MARYI – środa po Mszy św. wieczornej
  • OAZA MŁODZIEŻY – piątek po Mszy św. wieczornej
  • OAZA DZIECI BOŻYCH – sobota o godzinie 12.00
  • LITURGICZNA SŁUŻBA OŁTARZA – MINISTRANCI I LEKTORZY sobota o godzinie 9.00 oraz środa o godzinie 15.00 (Hala sportowa)
  • KANDYDACI MINISTRANCI – sobota o godzinie 9.00
  • SCHOLA MŁODZIEŻOWA Z ZALESIA – piątek o godz. 19.00
  • WSPÓLNOTA ŻYWEGO RÓŻAŃCA – każda pierwsza niedziela miesiąca po Mszy św. o godzinie 11.00

Przeczytaj także...